• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Середа, 7 Червня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Розслідування > «Не фонтан»: для ремонту центрального фонтану Луцька на тендері обрали дорожчу пропозицію

«Не фонтан»: для ремонту центрального фонтану Луцька на тендері обрали дорожчу пропозицію

Автор: Валентина Куць
24 Березня 2020 в 16:30
У категорії: #Розслідування, Новини, ТОП новини
Фото із сайту konkurent.in.ua

Фото із сайту konkurent.in.ua

Новина про те, що фонтан у Луцьку хочуть відремонтувати за 16 мільйонів збентежила лучан ще кілька місяців тому. У соцмережах прокотилася хвиля обурень щодо ефективності такого витрачання коштів. Доцільністю такого ремонту цікавились і депутати, мовляв, краще ці кошти спрямувати на ремонт 13-ої школи.  Але це не завадило міським управлінцям провести тендер на капітальний ремонт фонтану і обрати дорожчу пропозицію.

«Сила правди» детальніше вивчала історію ремонтного тендеру.

Оголошені на Prozorro відкриті торги передбачають капітальний ремонт фонтану із влаштуванням комплексу рекреаційних споруд – амфітеатру. Тендер викликав ажіотаж серед підприємств – на конкурс надійшло аж шість пропозицій. Втім, тендерна документація замовника викликала чимало запитань в учасників, а деякі навіть знайшли привід для оскаржень. 

Зокрема, замовник, комунальне підприємство «Луцькводоканал», відхилило найбільш економічно вигідну цінову пропозицію приватного підприємства «Патронат». Під час аукціону вони знизили пропозицію на понад 2 мільйони гривень – із 15 120 949 до 12 418 923. 

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Причиною відхилення стала невідповідність тендерній документації – не надано відомостей із Єдиного державного реєстру та із реєстру платників податку.

Підприємство «Патронат» не погодилося із цим і наголосило, що такі документи вони надали та попросило усунути порушення законодавства про закупівлі. Втім, «Луцькводоканал» залишився при своїй думці і відповів, що їхня пропозиція не відповідає вимогам документації. (Завантаж протокол)  Тож «Патронат» звернувся до Антимонопольного комітету України. 

– Дискваліфікували нас за смішними причинами, а переможець допустив такі ж помилки як і ми, – пояснює керівниця компанії Світлана Куземська. – Тому незрозумілою є така ситуація і ми намагаємося доказати нашу правоту. У нас є достатній досвід і ми подали дуже хорошу ціну. Ми компанія, яка вже багато років на ринку – ми будували фонтан на площі Митній у Львові, долучались до конструювання і проектування фонтану біля Оперного театру у Львові, зараз будуємо фонтан біля Залізничного вокзалу у Львові. 

Нічний вигляд фонтану на площі Митній у Львові. Фото надане Світланою Куземською.
Фонтан, який робило ПП «Патронат», на площі Митній у Львові. Фото надане Світланою Куземською.
Фонтан без води у центрі Луцька стоїть вже понад 10 років.

Через невідповідність вимогам документації «Луцькводоканал» відхилив і наступну дешевшу пропозицію ТОВ «Бетон Брук Сервіс», а переможцем обрав дорожчу пропозицію ТОВ «МГК Союз». 

Це не сподобалось іншим учасникам і ТОВ «Тетрастрой» оскаржило таке рішення до Антимонопольного комітету, посилаючись на те, що відповідно до поданої пропозиції обраний переможець не має працівників для належного виконання робіт, а також не подав усіх необхідних документів, які вимагав замовник. Фінансовий директор компанії Анатолій Якубов вважає неправильним те, що переможцем було обрано учасника, який подав пропозицію із порушеннями.

– Ми побачили що там працівників потрібних немає, і з документами у них проблеми, тому це неправильно, – пояснює пан Якубов. – У документації були такі вимоги, які були обов’язковими і вони були порушені. Ми це і вказали у своїй скарзі. Крім того, ми спеціалізуємося на фонтанах, і маємо багато робіт. У Київській області у місті Васильків дуже великий пішохідний фонтан зробили, у Києві в Куренівському парку, у Святошинському районі Києва і багато де. 

Фонтан ТОВ «Тетрастрой» у Куренівському парку Києва. Фото надане Анатолієм Якубовим.
Фонтан, який робило ТОВ «Тетрастрой», у місті Васильків Київської області. Фото надане Анатолієм Якубовим.

Обраний переможець торгів на своєму сайті пропонує різні послуги з проєктування, монтажу та обслуговування водних систем.За інформацією аналітичної системи Clarity projeсt, компанія почала брати участь у тендерах із 2017-го року і за цей час стала учасником у 25 закупівлях, із них уклала 13 договорів на незначну суму — понад 700 тисяч гривень. Укладені договори не стосувались Волині. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як волинські забудовники розіграли 127 мільйонів на квартирних конкурсах Міноборони

Щодо перемоги у цьому тендері, то на підприємстві вважають, що перемога законна.  

 – І один, і другий учасник, які оскаржують, головну причину вказують,  що у нас немає штукатура та бетонувальника, – розповідає комерційний директор компанії Олег Мозоль. – Що таке фонтан, що таке штукатур і бетонувальник?Ми надали довідку про те, що не плануємо залучати субпідрядника для виконання робіт в обсязі більше 20 відсотків. А вони вказують, що ми не беремо субпідрядників. Як ви думаєте, краще місцевого штукатурника взяти чи везти з Києва? 

Зміст

  • «Старі знайомі»?
  • Тендерна документація перевантажена вимогами — юристка 

«Старі знайомі»?

Голова тендерного комітету Святослав Дмитроца вважає відхилення дешевших пропозицій правомірними. 

Скріншот із відео UA:Волинь

– Ми не дивимось, чи це дешева пропозиція, чи дорога. Іде розгляд пропозицій відповідно до тендерної документації: якщо вона відповідає вимогам, то оголошується переможцем, якщо не відповідає, то пропозиція повинна бути відхилена, – пояснює пан Дмитроца.

– Приватне  підприємство «Патронат» у скарзі вказує на те, що витяг із ЄДР не є обов’язковим, тому що це інформація із відкритих джерел.

– Але якщо вона вимагається у складі тендерної пропозиції, то учасником вона повинна бути надана або повинен бути лист від учасника. В тендерній документації так і прописано, що якщо інформація є у відкритих доступах, то учасник повинен це зазначити. Такого не було від учасника.

– У документах, поданих ПП «Патронат», є витяг з Єдиного державного реєстру. 

– Це не статистична довідка. Тобто є два різних документи. Ми вимагали саме довідку статистичну – вони її не надали. Окрім того, там і надання документів по директору, що паспорт був у неповному об’ємі наданий. 

– ТОВ «Тетрастрой» оскаржує вибір переможцем учасника із дорожчою пропозицією – «МГК Союз» і вказує, що у нього немає достатньої кількості працівників. 

– Тендерною документацією вимагалось надати довідку про наявність відповідних працівників у кількості не менше трьох. «МГК Союз» надав довідку, де є три чоловіка. Тобто вимога тендерної документації у даній ситуації виконана. 

– Ваше підприємство раніше працювало із «МГК Союз», вам відомі його роботи?

– Ні, не працювало, але я особисто аналізував попередні тендери по цьому об’єкту, які були оголошені в минулому році Департаментом ЖКГ. Вони приймали участь у цих тендерах, були визнані переможцями і це оскаржувалось. Якщо більш детальніше відкрити документи п’ятого учасника ТОВ «Тетрастрой», то ви найдете субпідрядником «Імперію води», яка була свого часу учасником торгів, що оголошувалися департаментом. «Імперія води» оскаржувала визнання переможцем ТОВ «МГК Союз» по попередніх тендерах. Тут історія стара. 

– Цей тендер у 2019-му теж стосувався фонтану?

– Це один і той самий тендер тільки у 2019-му році функції замовника були покладені на департамент ЖКГ. Вони оголошували цей тендер. За результатами підрахунку коштів бюджету було визначено, що їх недостатньо і що місто не зможе профінансувати будівництво цього фонтану. Відповідно тендер був скасований. І в кінці 19-го року фонтанне господарство було передано із Департаменту на Луцькводоканал і відповідно ми оголошуємо зараз ці роботи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Своя сорочка ближче. Як і в кого закупляються волинські лісгоспи

Стара історія, як не дивно, знову повторилась. Адже цьогорічний тендер дуже схожий на минулорічний. Тоді, попри результати аукціону, департамент ЖКГ обрав переможцем саме ТОВ «МГК Союз», пропозиція якого була дорожча орієнтовно на 2 мільйони. А інші учасники оскаржували таке рішення замовника. Втім, кінцевим результатом минулорічного тендеру стала відміна торгів. 

А фірма-переможець свою участь у тендерах два роки поспіль пояснює любов’ю до Луцька і досвідом. 

Фонтан, який робило ТОВ «МГК Союз» в Києві, район Позняки. Фото із сайту компанії.

– Мені особисто подобається місто Луцьк, – пояснює комерційний директор фірми-переможця Олег Мозоль. – Я приїхав на об’єкт, побачив місце. Це з однієї сторони, а з іншої – досвід у нас гарний. Ми збудували найвищий в Україні фонтан, ми збудували перший пішохідний фонтан в Україні. Останні роботи – це у Краматорську найбільший пішохідний фонтан. Ми по Києву дуже багато фонтанів будували і реконструювали. У нас є ідеї, як фонтан зробити оригінальним та ідейним. 

Тендерна документація перевантажена вимогами — юристка 

Юристка Громадської ініціативи «За чесний тендер» Мирослава Примак вважає, що тендерна документація Замовника містить багатоформальностей і перевантажена вимогами. А тому, деякі підстави відхилення є формальними, а деякі — правомірними. 

– Відповідно до ст. 17 «Закону про публічні закупівлі», замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих державних реєстрах, доступ до яких є вільний, – пояснює юристка Мирослава Примак. – Таким відкритим реєстром поряд з іншими двома є ЄДР. Тому інформація з нього перевіряється замовником самостійно і не вимагається.

Щодо відомостей з ЄДРПОУ, то такі відомості надають територіальні органи статистики і цей реєстр не є відкритим. У пропозиції першого учасника (ПП «Патронат») є витяг та свідоцтво по ЄДР, але немає статистичної інформації (довідки) по відомостях з ЄДРПОУ. Звідси – відхилення з першої підстави виглядає обгрунтованим.

Щодо відхилення цієї ж пропозиції через подання не витягу, а свідоцтва з реєстру платників податків, то таке відхилення, на думку юристки, перевантажене формальностями.  

– Слід вказати, що усі суб’єкти господарювання до 2014-го року при реєстрації платниками податків отримували свідоцтва, а після 2014-го — витяги. Обов’язку для тих, хто був зареєстрований до 2014-го року, отримувати після цієї дати витяг не було. Тому багато замовників, вимагаючи таку інформацію, вказують «витяг/свідоцтво щодо реєстрації платником податків». В даному випадку замовник був категоричний і хотів саме витяг з реєстру.  Хоча ці обидва документи фактично є однаковими (якщо не вносились зміни до такої інформації). Тож формально вимога не дотримана, і якщо це впливає на зміст поданої інформації, то відхилення обгрунтоване.

– Щодо подання не всіх сторінок паспорту, – продовжує юристка, – то формально подано не увесь документ. Однак, Замовник не вимагав надати всі сторінки паспорту, а тому таке відхилення скаржник зможе оскаржити. Остаточну позицію щодо таких підстав відхилення зможе поставити Колегія АМКУ. А от щодо того, чи були підстави для визначення вказаного вище суб’єкта господарювання переможцем — може перевірити Державна аудиторська служба України, куди можна звернутися з цього приводу. 

Замовники тендеру кажуть, що договір із переможцем сподіваються укласти після розгляду всіх оскаржень відповідно до висновків контролюючих служб. 


Матеріал підготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» в рамках проекту підтриманого National Endowment for Democracy

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Валентина Куць

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди", з жовтня 2017-го до березня 2020-го – директор Центру
Теги матеріалу: ProzorroКП "Луцькводоканал"Мирослава ПримакОлег МозольПатронатСвітлана КуземськаСвятослав Дмитроца
Поділитися116ПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Дотації волинським садівникам у 2019 році скоротились уп'ятеро

Наступна новина

(Не)пристебнуті: чому шкільні автобуси на Волині не відповідають стандартам

Схожі Публікації

Майно голови Луцької райради, який утік за кордон, арештували

Автор: Костянтин Яворський
6 Червня 2023 в 11:30
0

Волинський апеляційний суд арештував майно ексголови Луцької районної ради Олександра Омельчука. Це зробили за клопотанням...

Детальніше

На Волині «епідемія» шахрайств. Як діють зловмисники і що радять у поліції

Автор: Антон Бугайчук
6 Червня 2023 в 10:35
0
Випадки шахрайства на Волині

На Волині суттєво зросла кількість випадків шахрайства. Вже у 2023 році зловмисники виманили у волинян...

Детальніше

В луцькому виші з четвертого разу повідомили, яку насправді зарплату отримує ректорат

Автор: Юлія Галецька
5 Червня 2023 в 16:25
0
Ірина Вахович ЛНТУ

Працівникам ректорату Луцького національного технічного університету у 2022 році нарахували майже 1,85 мільйона гривень зарплати....

Детальніше
Наступна новина

(Не)пристебнуті: чому шкільні автобуси на Волині не відповідають стандартам

НОВИНИ

  • 6 Червня 11:30 Майно голови Луцької райради, який утік за кордон, арештували
  • 6 Червня 10:35 На Волині «епідемія» шахрайств. Як діють зловмисники і що радять у поліції
  • 5 Червня 16:25 В луцькому виші з четвертого разу повідомили, яку насправді зарплату отримує ректорат
  • 2 Червня 16:10 Як деревообробна фірма волинського екснардепа роками працювала напівлегально
  • 2 Червня 12:15 У Волиньраді пояснили, чому на їхньому оновленому сайті досі немає багатьох документів
  • 1 Червня 16:30 Скільки грошей з бюджету Луцької громади вже пішло на війну
  • 31 Травня 12:30 Де на Волині за кошти ЄС будують житло для вимушених переселенців
  • 30 Травня 12:52 Скільки на Волині офіційних волонтерів і чому не всі поспішають реєструватися
  • 26 Травня 15:36 І знову «кулуарщина»: хто може замінити голову-втікача на чолі Луцької райради
  • 25 Травня 9:30 У Ківерцях за 1,5 мільйона відкоригують проєкт полігону, який роками не можуть здати в експлуатацію
  • 24 Травня 10:01 Голова Луцької райради покинув Україну з допомогою фонду депутата від «Слуги народу»? ДОКУМЕНТИ
  • 22 Травня 16:55 За 20 тисяч «став інвалідом», щоб виїхати за кордон: на Волині судили харків’янина
  • 19 Травня 14:50 Заробітки на ностальгії за «совком». Як у Польщі українцям продають товари з російським «душком»
  • 19 Травня 9:35 Директора волинського фонду відправили під домашній арешт у справі про сприяння ухилянтам
  • 17 Травня 12:50 Скандальновідому луцьку багатоповерхівку ексдепутата міськради втретє забракували
  • 10 Травня 9:30 Волиняни відмовляються від ID-карток та ідентифікаційного коду. Що кажуть податківці і церква
  • 3 Травня 9:32 Начальнику, який збирав данину з волинських колоній, дали 5 років тюрми
  • 2 Травня 14:55 Син ексдиректора луцького заводу, який розмахував пістолетом, намагається оформити майже гектар землі для спорткомплексу
  • 28 Квітня 16:20 ДБР досі розслідує три справи про «Харківські угоди», де мають фігурувати і 5 нардепів з Волині
  • 28 Квітня 12:40 684 тисячі доларів, які знайшли у багажнику волинського митника, віддали на ЗСУ
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.