Збройні сили Росії розпочали напад на Україну уночі з 23 на 24 лютого. З’явилося звернення російського президента, в якому він каже, що буде намагатися «демілітаризувати» Україну.
24 лютого Збройні сили України повідомили про удари по важливих об’єктах військової інфраструктури в Україні. У Луцьку відбулися кілька вибухів в районі військового аеродрому, але все обійшлося без жертв. 25, 26, 27 і 28-го лютого ситуація на Волині лишалася спокійною та контрольованою. Періодично в області звучить сигнал повітряної тривоги. Міста регіону готують до оборони: облаштовують КПП, готують «коктейлі Молотова» та протитанкові їжаки.
На базі Волинської обласної державної адміністрації створена Волинська обласна військова адміністрація. В регіоні впровадили комендантську годину з 22.00 до 07.00 години.
Центр журналістських розслідувань «Сила правди» продовжує вести онлайн-трансляцію про шостий день війни та збиратиме наявну інформацію про ситуацію у Волинській області у цьому репортажі.
Онлайн репортаж
01 березня
22.00 год. На Волині розселили уже 1300 евакуйованих людей.
Керівник Координаційного центру Андрій Ярмольський розповів про результати роботи станом на 1 березня:
- Створили 4 логістичних центри, працюють у напрямках – мілітарі та гуманітарна допомога. Багато вантажів, їх оперативно розподіляють і спрямовують.
- Сформували злагоджену волонтерську мережу. Навіть у найменших селах люди збирають допомогу. Все облікуємо, сортуємо і доправляємо за потребами. Сьогодні зібрали 40 тонн.
- Відкрили окремий центр прийому гуманітарних поступлень медичного призначення. Передаються до ЗСУ, на території з активними бойовими діями, до тероборони.
- Розселено понад 1300 вимушено евакуйованих.
- Облаштували укриття та пункти прийому біженців при релігійних громадах.
- Колцентром опрацьовано 60 звернень (добровольці; допомога з США, Німеччини, Чехії; транспорт для перевезення вантажів та пасажирів по та за межами України; потреба одягу і харчування для немовлят).
20.30 год. Голова Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко повідомив, що кордони Волинської області не порушені.
«Кордони Волинської області на сьогодні не порушені. Жоден об’єкт критичної інфраструктури області не пошкоджено. Але ворог намагається здолати нас інформаційно. Знайте, що будь-які чутки про капітуляцію влади безпідставні. Ніякої капітуляції – тільки перемога», – начальник Волинської ОВА Юрій Погуляйко.
19.53 год. Нововолинці вчаться вправлятися зі зброєю – сьогодні у місті пройшли вишкіл понад 20 містян.
“На базі Нововолинського навчально-виробничого комбінату провели перше заняття зі стрільби. Вишкіл пройшли понад 20 містян. Директор ліцею №8 Олег Янюк та вчитель предмету “Захист Вітчизни” ліцею №8 Віктор Поліщук ознайомили з будовою зброї та навчали азам стрільби з пневматичної гвинтівки й автомата Калашникова. Пройти навчання можуть усі охочі. Заняття проводять щодня об 11:00. Орієнтовна тривалість – 2 години. Адреса: Кауркова 39/а (біля ліцею №7).”
19.35 год. Волинська обласна державна адміністрація повідомляє, що для оперативного інформування щодо подій на Волині створили телеграм-канал голови обласної адміністрації Юрія Погуляйка.
“Для оперативного інформування запускаємо телеграм-канал голови Волинської ОДА Юрія Погуляйка (https://t.me/volynskaODA). Актуальні новини, офіційні заяви, інструкції для цивільного населення – читайте на нашому ресурсі.Закликаємо кожного волинянина приєднуватись та поширювати друзям. Поінформованій – озброєний.Слава ЗСУ! Слава Україні!” – йдеться у повідомленні.
16.20 год. Воїни 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого, яка в мирний час дислокується у Володимирі, знищили до двох рот живої сили та техніки ворога і взяли полонених.
«Російські тварюки удобрюють українську землю… А ми ж завжди їм казали: не «НА», а «В» УКРАЇНУ! Воїнами 14-ї Князівської бригади за добу знищено до двох рот живої сили та техніки ворога, взято полонених! ОЦЕ рашистське чмо на фото прийшли на нашу землю нести смерть! А тепер ВОНО в шмарклях просить зберегти йому життя… Смерть ворогам! Слава Україні! Слава ЗСУ!» – написали на сторінці бригади у Facebook.
15.50 год. Нові системи оповіщення про повітряну тривогу у Луцьку встановлюють у 33-му районі, Дубнівському та ЛПЗ (ГПЗ). Повідомили у військовій адміністрації.
14.15 год. Створили мобільний додаток, який дозволяє оперативно отримувати інформацію про повітряну тривогу.
За підтримки Мінцифри на Волині офіційно запустили застосунок «Повітряна тривога» для оперативної реакції на початок і закінчення тривог. Його випустила компанія Ajax Systems разом із stfalcon.com за підтримки Мінцифри.
Застосунок вже доступний у Google Play Market та AppStore. Він не потребує реєстрації, не збирає персональні дані користувачів або дані про геолокацію і надсилає максимально гучні критичні сповіщення навіть у беззвучному або сплячому режимі смартфона.
Щоб отримувати сповіщення:
1. Встановіть застосунок «Повітряна тривога» через Google Play Market або AppStore.
2. Надайте йому дозвіл надсилати сповіщення та важливі попередження.
3. Виберіть Волинську область (або область, у межах якої хочете отримувати сповіщення).
4. Відстежуйте початок та кінець повітряних тривог.
Вже доступні області у застосунку: Вінницька, Волинська, Донецька, Закарпатська, Київська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Чернівецька.
Для IOS: Завантажити
Для android: Завантажити
«Зверніть увагу: застосунок розроблено в екстрених умовах, тому все ще можуть ставатися незначні проблеми. Команда розробників працює над покращенням його роботи», – наголошують у Волинській обласній військовій адміністрації.
14.00 год. Луцьк витратить 10 мільйонів гривень на закупівлю продуктів харчування для громади.
Сьогодні відбулась 27 позачергова сесія Луцької міської ради. Депутати зібрались аби внести зміни до Програми покращення матеріально-технічного забезпечення військових частин, проведення заходів територіальної оборони та мобілізаційної підготовки на території Луцької міської територіальної громади на 2022 рік, а також Програми заходів територіальної оборони Луцької міської територіальної громади на 2022-2024 роки. Разом з тим, депутати внесли зміни до Програми розвитку цивільного захисту Луцької міської територіальної громади на 2021-2025 роки.
Обранці громади виділили 10 мільйонів гривень з міського бюджету на закупівлю продуктів харчування. Як зазначив міський голова Ігор Поліщук, ці кошти спрямують на створення стратегічного запасу на випадок виникнення гострої гуманітарної кризи. Він зауважив, що люди матимуть можливість не голодувати.
«Ми повинні бути готові до будь-яких варіантів. Може бути таке, що ті дороги, які ведуть до нашого міста, будуть заблоковані. Може бути заблокована і залізниця. Для того, щоб ми змогли тут прожити, для того, щоб ми змогли протриматись (особливо це стосується соціально-незахищених, мало захищених категорій населення), необхідно мати продукти харчування. На ці кошти, які сьогодні виділила міська рада, будуть придбані продукти харчування. Вони будуть зберігатися в різних приміщеннях, в різних точках нашої громади, як в місті, так і в селах, щоб ми могли оперативно їх видавати, коли на це прийде необхідність, і не використовувати транспорт, щоб їх доставляти з району в район, тому що це може бути утруднено», – зазначив міський голова згодом у своєму зверненні.
Крім того, з міського бюджету спрямували субвенцію на придбання та встановлення територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення населення. Міський голова наголосив, що роботи з її встановлення завершаться у найближчий час.
13.30 год. На волинських прикордонних пунктах пропуску зникли черги автомобілів та пішоходів. Загалом же на західному кордоні України станом на 01 березня черги зменшилися майже удвічі: з 15 000 до 6 500 автівок. Черги пішоходів –50-180 осіб.
Західне регіональне управління Держприкордонслужби оприлюднила дані про черги на пунктах пропуску станом на 12.00 01.03.2022:
Республіка Польща:
«Ягодин» – 0 л/а, 0 пішоходів;
«Устилуг» – 0 л/а, 0 пішоходів;
«Угринів» – 300 л/а, 0 пішоходів;
«Рава-Руська» – 730 л/а, 0 пішоходів;
«Грушів» – 350 л/а, 0 пішоходів;
«Смільниця» – 1000 л/а, 50 пішоходів;
«Краківець» – 40 л/а, 100 пішоходів;
«Шегині» – 1690 л/а, 180 пішоходів.
Словацька Республіка:
«Малий Березний» – 900 л/а, 50 пішоходів;
«Ужгород» – 870 л/а, 0 пішоходів.
«Малі Селменці» – 100 пішоходів.
Угорщина:
«Тиса» – 30 л/а (пропуск пішоходів не здійснюється);
«Дзвінкове» – 10 л/а, 30 пішоходів;
«Косино» – 30 л/а, 10 пішоходів;
«Лужанка» – 40 л/а, 0 пішоходів;
«Вилок» – 30 л/а, 50 пішоходів.
Румунія:
«Дякове» – 0 л/а (пропуск пішоходів не здійснюється);
«Солотвино» – 50 л/а, 0 пішоходів;
«Порубне» – 350 л/а, 50 пішоходів.
Республіка Молдова:
«Мамалига» – 16 л/а (пропуск пішоходів не здійснюється);
«Кельменці» – 0 л/а (пропуск пішоходів не здійснюється);
«Росошани» – 0 л/а (пропуск пішоходів не здійснюється);
«Сокиряни» – 0 л/а (пропуск пішоходів не здійснюється).
13.20 год. Усі самостійно споруджені блок-пости ПОТРІБНО УЗГОДИТИ з військовими та правоохоронцями.
«Чимало волинян вийшло на укріплення під’їзних шляхів до своїх населених пунктів. Горді нашою єдністю і силою спротиву! Але усі самостійно споруджені блок-пости потрібно узгодити з військовими та правоохоронцями», – просять в Координаційному центрі Волині.
Чому це важливо?
– для упорядкування їх локального розміщення
– для перевірки ефективності споруджень і їх тактичної необхідності
– для визначення відповідальних осіб на посту, єдиної системи пропусків та завдань з патрулювання.
Що варто пам’ятати?
– блок-постів в області уже ДОСТАТНЬО. Вже існуючі ліквідовуватися не будуть, однак, їх неодмінно потрібно УПОРЯДКУВАТИ відповідно до вимог військових.
– зупиняти і оглядати автомобілі на блок-постах можуть ТІЛЬКИ правоохоронці або військові.
«Якщо у вашому населеному пункті є самостійно споруджені блок-пости, в терміновому порядку повідомте про це голову своєї територіальної громади», – зазначають в Координаційному центрі Волині.
Також там наполегливо просять при здійсненні земельних робіт, встановленні інженерних споруд погоджувати це з відповідними службами і звертатись до органів місцевої чи районної влади!
«Є чимало випадків пошкодження підземних комунікацій при самовільному проведенні таких робіт. Відтак, цілі населені пункти потерпають від відсутності зв’язку, інтернету та енергоживлення. Діємо злагоджено і ВІДПОВІДАЛЬНО!» – зазначають у повідомленні.
12.15 год. По всій Волинській області заборонили торгівлю алкоголем та спиртовмісними напоями.
Відучора, 28 лютого 2022 року, в області забороняється торгівля алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі, на увесь період дії воєнного стану.
Відповідний наказ підписав начальник Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко. Рішення прийняте спільно з військовим командуванням Збройних сил України та інших військових формувань, дислокованих на території області, з метою попередження випадків травматизму та загибелі військовослужбовців і цивільного населення.
Відповідно до зазначеного наказу № 1 від 28.02.20222 командирам військових частин ЗСУ та інших військових формувань необхідно посилити контроль щодо недопущення розпивання алкогольних напоїв військовослужбовцями та резервістами під час проходження зборів на території військових частин та військових об’єктів. У свою чергу, начальники районних військових адміністрацій спільно з головами територіальних громад зобов’язані вжити заходів, передбачених чинним законодавством, щодо заборони торгівлі алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі.
12.00 год. На Волинь доставлена система оповіщення.
«Відразу розпочато роботи із її встановлення. Спільними зусиллями вирішуємо питання вчасного оповіщення про повітряну тривогу усіх районів міста», – повідомляють у Волинській обласній військовій адміністрації.
11.45 год. Стало відомо як відбуватиметься відчуження та вилучення майна для потреб держави в умовах воєнного стану.
Відповідно до наказу начальника Волинської обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка в області створена робоча група з розгляду питань примусового відчуження або вилучення майна для виконання невідкладних завдань під час правового режиму воєнного стану.
Цей орган зобов’язаний з’ясувати потребу та підготувати пропозиції командувачам органів військового управління, командирам з’єднань, військових частин ЗСУ та інших військових формувань щодо вилучення майна, яке перебуває в приватній або комунальній власності, майна державних підприємств і державних господарських об’єднань.
Робоча група розглядатиме клопотання командування військових частин щодо погодження примусового відчуження або вилучення майна в установленому законом порядку. Відповідні робочі групи створюються також при районних військових адміністраціях.
11.30 год. Волинська обласна рада спрямувала 22 мільйони гривень на оборону. Про це повідомили у Координаційному центрі Волині.
Сьогодні відбулося пленарне засідання чергової 13 сесії Волинської обласної ради. Тривало воно у режимі ZOOM-конференції. Найперше обранці громади виконали Гімн України та вшанували хвилиною мовчання загиблих в українсько-російській війні. Перешкодою у роботі сесії не стала навіть повітряна тривога.
Головним питанням порядку денного було спрямування додаткових коштів на першочергові потреби краю у період воєнного стану. За результатами голосування депутати виділили на це майже 22,5 млн грн. З них більше 17,5 млн грн підуть на фінансування Програми матеріально-технічного забезпечення військових частин, підрозділів правоохоронних органів, проведення заходів територіальної оборони та комплектування військових частин, мобілізаційної підготовки та мобілізації в області. Кошти призначаються на зміцнення матеріально-технічного та ресурсного забезпечення ТрО і посилення антидиверсійної боротьби. У зв’язку з чим, депутати також затвердили зміни до згаданої програми.
Також майже 3 мільйони гривень додано на реалізацію Комплексної регіональної програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.
11.20 год. Начальник волинської поліції Юрій Крошко зазначив, що станом на 01 березня на Волині не виявлено диверсійно-розвідувальних груп ворога.
«На лінію 102 продовжують надходити повідомлення про різних підозрілих осіб, невідомі предмети та літальні апарати. Всі ці повідомлення ретельно перевіряються, дякуємо всім за пильність. На сьогоднішній день багато людей виїхали зі своїх домівок, тому прошу тих хто залишився і зорганізувався в підрозділи оборони, звертати увагу і організувати патрулювання в тих місцях, де залишилися помешкання без нагляду. Прошу виявляти людей, які не проживають у ваших дворах, будинках, селах, не лише з метою виявилення диверсійних груп, а й з метою виявлення осіб, які хочуть нажитися за чужий рахунок.
Також хочу нагадати, що в області працюють блокпости, на яких несуть службу як поліцейські так і військовослужбовці. Прошу всіх перед підїздом до блокпосту знижувати швидкість, зупинитися, вимкнути фари, показати докуненти людям, які несуть там службу. Це все задля безпеки. За ці дні поліцейські перевірили тисячі автомобілів. Наразі на території області диверсійно-розвідувальних груп виявлено не було. Всі повідомлення, які надходили, ми перевірили, але вони не підтвердилися», – розповів головний поліцейський Волині.
Юрій Крошко додав, що в області продовжують відбуватися і інші пригоди. які відносяться до компетенції поліції. Відбулася ДТП в Колках, в якій загинула жінка, а в Ковельському районі скоєно два вбивства на побутовому грунті. Підозрювані затримані.
11.10 год. Голова Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко повідомив реквізити Благодійного фонду «ВОЛИНЬ-2014», на які можна перерахувати кошти для підтримки місцевих оборонців.
«Збройні сили України потребують нашої допомоги! Навіть найменший благодійний внесок – це наш вклад в перемогу. Реквізити для перерахування коштів: Благодійний фонд «ВОЛИНЬ-2014», код ЄДРПОУ 39374494, Р/Р UA493033980000026005300625739 у філії ВОУ АТ «Ощадбанк», МФО 303398. Тільки разом, об’єднавши всі наші зусилля, ми зможемо подолати агресора», – зазначив Погуляйко
10.20 год. Сьогодні, 1-го березня в місті Луцьку перевезення пасажирів здійснюють 35 автобусів та 26 тролейбусів. Про це повідомили у відділі транспорту Луцькради.
«При формуванні маршруту пересування містом просимо скористатися можливістю пересадки з одного виду транспорту в інший. Одночасно нагадуємо, що проїзд у тролейбусах м. Луцька — безкоштовний», – йдеться в повідомленні.
Для зручності користування громадським транспортом та відстеження руху міського громадського транспорту пасажири можуть користуватись мобільними додатками “Сіті Кард”, “Сіті Бус Луцьк” та “Easy Way”.
10.00 год. Голова Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко повідомив, що ніч на Волині минула спокійно.
«Станом на восьму ранку першого дня весни наші кордони в області не порушені. Ніч минула спокійно. Знаю, що це найперше, що ви хочете почути. Але війна триває. Вночі та під ранок були дві повітряні тривоги, але кожна повітряна тривога, яка не закінчується бомбардуванням – це відмінна робота наших збройних сил. І ми дякуємо за це.
Впевнений, що ви стежите за новинами і хвилюєтесь за наших співвітчизників, і саме через це часто поширюєте неперевірену тривожну інформацію. Знаю і розумію, що вам психологічно і морально складно. І часто усе це дезорієнтує. На це ворог і розраховує. Тому знову наголошую – треба довіряти лише офіційним джерелам інформації. Бо цієї ночі знову поширювався фейк, що будуть обстріли градами із Білорусі. Це неправда», – зазначив Юрій Погуляйко.
Посадовець подякував волинянам, які всіляко допомагають військовим та зміцнюють оборону області.
«Усі ми активно працюємо над забезпеченням життєдіяльності Волині та викликами, які постали перед нами в умовах воєнного часу. Наш координаційний штаб працює. Приймаємо переселенців, забезпечуємо їх житлом та необхідними речами. Наших військових та силовиків теж забезпечуємо усім необхідним. Також, не зважаючи на воєнний стан, пенсії та грошові допомоги волинянам будуть виплачені в повному обсязі згідно графіку», – додав Юрій Погуляйко.
09.45 год. Міський голова Луцька Ігор Поліщук записав звернення щодо ситуації у місті станом на 09.00 годину 1-го березня.
«Всі установи, всі організації, всі підприємства, які підтримують нормальну життєдіяльність нашого міста і наших сіл, – всі працюють у штатному режимі, всі на своїх робочих місцях і виконують свої функціональні обов’язки. Громадський транспорт працює. Працює по графіку вихідного дня. Однак, на даний момент, необхідності додавати більше транспорту немає.
Сьогодні ми продовжуємо дооблаштовувати блокпости. Продовжуємо довозити протитанкові їжаки, робити блокпости більш потужними. Застосовуємо нові засоби для зупинки (якщо така буде необхідність) бронетехніки і танків на підходах до нашої громади, до нашого міста», – зазначив мер міста.
Він додав, що багато людей запитують, чи є необхідність ще робити коктейлі Молотова і куди їх можна привозити.
«Станом на дану хвилину, за попередніми оцінками, в нашій громаді більше 25 тисяч коктейлів Молотова. Вони мають обмежений термін придатності. Тому на даний момент, на мою думку, їх робити більше немає необхідності. Тому що (ще раз наголошу) вони мають обмежений термін придатності. І потім для того, щоб їх знову зробити боєздатними, потрібно проводити певні маніпуляції. Цієї кількості, яка на сьогоднішній день в нас є, – достатньо. В разі необхідності їх знову виготовляти, ми будемо про це повідомляти», – зазначив Ігор Поліщук.
Посадовець додав, що вчора у Луцьку запрацював психологічний штаб на базі управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на базі школи сімейного життя. Провідні психологи об’єдналися для того, щоб допомагати тим людям, яким в сьогоднішніх умовах дуже важко, які потребують консультацій, які потребують поради психолога, які потребують доброго слова.
Продовжує свою роботу також центр допомоги теробороні.
«Колосальна кількість людей, тисячі людей приходять в цей центр для того, щоб допомогти нашим захисникам, для того, щоб допомогти теробороні. Я хочу подякувати кожному за вашу допомогу, за вашу підтримку. Я хочу подякувати нашим працівникам, які працюють волонтерами, які працюють в цьому центрі. Це, насправді, колосальна кількість допомоги, яка показує те, що сьогодні Луцьк, сьогодні Волинь — є надзвичайно об’єднана ідеєю і прагненням допомогти, ідеєю і прагненням вистояти і ідеєю та прагненням дати ворогові відсіч. Якщо така необхідність у нашій громаді буде», – додає посадовець.
Ігор Поліщук звертає увагу, що багато людей і далі просять вимикати все світло, вимикати світло і в приватному секторі, і в місті.
«Такої необхідності повністю вимикати світло на даний момент немає. Чому? Тому що в умовах нинішнього ведення війни, в умовах нинішніх технологій сил і засобів ведення бою, є світло в місті, чи немає, для ворога не має ніякого значення. Наведення відбувається по супутнику в абсолютній більшості випадків. І за допомогою інших сучасних засобів. А відсутність світла: і в селах повністю відсутнє світло, і в нашому місті, вона не дозволяє патрулювати місто, не дозволяє розшукувати диверсійно-розвідувальні групи. Не дозволяє оглядати автомобілі, переслідувати підозрілі автомобілі. І сьогодні відсутність світла, повна темрява, вона сприяє тому, що мародери можуть обкрадати будинки, можуть обкрадати квартири. Тому що всі ми розуміємо, що частина нашої громади, в силу тих чи інших причин, виїхала за межі міста, за межі громади, за межі області. Тому немає такої необхідності», – зазначає посадовець.
Ігор Поліщук розповів, що не всі суб’єкти господарювання дотримуються впровадженої заборони на продаж алкоголю. Він наголосив, що однозначно буде реагування правоохоронних органів на такі випадки.
«І після того, як закінчиться війна і ми переможемо, ми запам’ятаємо усіх цих суб’єктів господарювання, які в умовах воєнного часу продавали алкоголь. Я думаю, що ми їм, після того, як ми переможемо, ми їм “подякуємо”. Тому застерігаю від порушень розпорядження щодо продажу алкоголю в умовах воєнного стану», – зазначив мер.
В Луцьку також продовжує працювати Комунікаційний центр, який покликаний скоординувати дії волонтерів, силовиків, добровольців, тих хто бажає допомогти. Окрім того, вчора був створений батальйон оперативного реагування “Луцьк”, завданнями якого буде оборона міста, патрулювання міста, підтримка безпеки і порядку. Там уже більше півтори тисячі людей, абсолютна більшість з яких мають бойовий досвід. Батальйон координує свою діяльність з відповідними силовими підрозділами.
«Ще раз звертаюся до усіх з проханням зберігати спокій. Не піддаватися панічним атакам, не впадати у відчай і довіряти тій інформації, яка надходить з перевірених джерел. Тому що сьогодні інформаційна війна теж є складовою тієї війни, яку веде проти нас агресор. І скажемо, однією із цілей, це є порушення нормального психічного здоров’я громадян. Тому що сьогодні дуже багато робиться для того, щоб зробити отаку дистабілізацію повну і дезорганізацію в містах», – додає Ігор Поліщук.
07.00 год. Добрий ранок. Учора, 28 лютого, на Волині сигнал повітряної тривоги звучав чотири рази.
Офіційні джерела інформації, на яких публікується поточна інформація про ситуацію в Україні:
Офіс Президента України: www.president.gov.ua, Facebook
Генеральний штаб Збройних сил України: Facebook
Міністерство оборони України: www.mil.gov.ua
Сухопутні війська Збройних сил України: Facebook
Національна поліція України: Facebook
Служба безпеки України: Facebook
Рада національної безпеки і оборони України: Facebook
Верховна Рада України: Facebook
Кабінет Міністрів України: Facebook
Державна служба з надзвичайних ситуацій: Facebook
Державна прикордонна служба України: Facebook
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки: Facebook
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України: Facebook
Військово-морські сили ЗСУ: Facebook
Територіальна оборона ЗСУ: Facebook
Про ситуацію на Волині можна дізнатися з наступних джерел:
Вебсайт Волинської ОДА: https://voladm.gov.ua/, Facebook
Голова ОДА Юрій Погуляйко: Facebook
Вебсайт Волинської обласної ради: https://bit.ly/3t0KiIp, Facebook
Голова Волинської обласної ради Григорій Недопад: Facebook
Вебсайт Луцької міської ради: https://www.lutskrada.gov.ua/operation_information, Facebook
Голова Луцької міської ради Ігор Поліщук: Facebook
Головне управління ДСНС України у Волинській області: Facebook
Поліція Волинської області: Facebook
Військова частина 1141 Національної гвардії України м. Луцьк: Facebook
Волинський обласний терцентр комплектування та соцпідтримки: Facebook