• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Вівторок, 6 Червня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Аналітика > Скільки отримали за свою роботу у 2022 році нардепи з волинською пропискою

Скільки отримали за свою роботу у 2022 році нардепи з волинською пропискою

Автор: Наталія Тарковська
8 Квітня 2023 в 10:00
У категорії: #Аналітика, Новини, ТОП новини
Скільки заробили за свою роботу в Раді нардепи з волинською пропискою

Торік шістьом народним депутатам з Волині загалом нарахували за роботу у Верховній Раді України 2,7 мільйона гривень. Однак, на руки вони отримали на понад мільйон менше. А двоє з них взагалі відмовились від зарплати, спрямувавши її на благодійність. Вони ж виявилися і найбільшими прогульниками засідань.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» підрахував, яку зарплату у перший рік великої війни отримували законотворці з волинською пропискою.

У результаті парламентських виборів у 2019 році депутатами Верховної Ради України стало шестеро волинян: Ірина Констанкевич (партія «За майбутнє»), Ігор Гузь (партія «За майбутнє»), Степан Івахів (партія «За майбутнє»), Ігор Палиця (партія «За майбутнє»), Вячеслав Рубльов (партія «Слуга народу») і Валерій Стернійчук (партія «Слуга народу»). Останній, до речі, потрапив в парламент за списком партії, решта – мажоритарники.

У 2023 збігає період їхньої каденції, але через війну дата наступних виборів невідома.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Згідно з даними управління справами Апарату Верховної Ради, торік нардепам з Волині нарахували 2 мільйони 715 тис. грн. За вирахування податків на руки вони загалом отримали 1 мільйон 715 тис. гривень.

Зарплати обраних на Волині народних депутатів України у 2022 році
Infogram

Найбільше заробила депутатка від партії «За майбутнє» Ірина Констанкевич. Впродовж року їй нарахували понад 631 тис. гривень, а після вирахування податків виплатили 508,5 тис. В середньому це становить понад 42 тис. гривень на місяць. Констанкевич має почесне звання професора кафедри української літератури Волинського національного університету імені Лесі Українки, яке отримала у 2022 році, та науковий ступінь доктора філологічних наук. За це вона отримувала додаткові надбавки. Крім того, їй виплачували відрядні і лікарняні. Загалом майже 47% нарахованої їй зарплати становили саме доплати і надбавки.

Також Ірина Констанкевич має найкращий показник відвідуваності засідань Верховної Ради серед волинян. Вона була присутня під час 97% голосувань, хоча й брала участь лише у 62% із них.

До слова, 30-го березня Вищий антикорупційний суд оштрафував Ірину Констанкевич на 44 200 гривень за недостовірне декларування і заборонив їй обіймати посади в органах влади і місцевого самоврядування протягом 1 року. Вирок ще не набув чинності, депутатка заявила, що буде його оскаржувати.

На другій сходинці і за розміром нарахувань і за розміром виплат – «слуга народу» Вячеслав Рубльов. За рік йому нарахували майже 515 тис., а на руки він отримав 414,4 тис. гривень. Це приблизно 34,5 тис. гривень на місяць. Сюди увійшли посадовий оклад, надбавки за інтенсивність праці, науковий ступінь, оплата тимчасової непрацездатності та відрядні. І хоча Вячеслав Рубльов другий за розміром отриманої заробітної плати, проте, лише четвертий за участю в голосуваннях Ради. За статистикою голосувань, Рубльов пропустив понад третину волевиявлень законотворців у 2022 році, а взяв участь лише у 46%.

Ігорю Гузю, який йшов на вибори під знаменами партії «За майбутнє», за рік нарахували понад 493 тис. гривень, а виплатили трохи більше 397 тисяч. Це – 33 тис. на місяць. Майже 38% від нарахованої зарплати становить надбавка за інтенсивність праці в парламенті. Ігор Гузь, має кращу, ніж у Рубльова, статистику участі у голосуваннях Ради. Торік він пропустив їх лише 8%, а взяв участь у 73%. Але має нижчу зарплату через відсутність наукового ступеня та почесних звань.

Списочник зі «Слуги народу» Валерій Стернійчук – серед відмінників по відвідуваності та голосуваннях на засіданнях Ради. Він був присутній на 96% із них, а безпосередньо взяв участь у 86% волевиявлень. За рік йому загалом нарахували майже 466 тис. гривень і виплатили майже 375 тисяч. Окрім посадового окладу, Стернійчук також отримував доплату за інтенсивність праці, яка становила впродовж року 38% усієї зарплати, і відрядні.

Ігорю Палиці торік нарахували 439,5 тис. гривень, в середньому – 36,6 тис. на місяць. З них надбавка за інтенсивність праці та почесне звання заслуженого економіста становила 188,7 тис. гривень – 43%.

За версією видання «Українська правда», у 2022-му Ігор Палиця майже місяць війни перебував за кордоном – з 18 липня по 10 серпня. Це частково збігається із даними про нараховану зарплату. У липні нардепу її нарахували майже половину – 21,4 тис., і більше половини – у серпні. Щоправда депутатську зарплату олігарх не забирав.

«Вся нарахована річна зарплата була направлена на рахунок комунального підприємства «Волинського обласного спеціалізованого будинку дитини для дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки» Волинської обласної ради», – зазначила керівниця управління з питань звернень громадян Апарату ВРУ Наталія Адамович. 

За даними про участь нардепів у голосуваннях, Ігор Палиця у 2022 році взяв участь лише у 110 волевиявленнях, що становить лише 5% від усіх, що відбулися. Ще понад 1000 разів (47%) він хоч і був присутній, але не натискав кнопки. У результатах 1065 голосувань (48%) народний депутат значиться відсутнім.

Степану Івахіву, який згідно зі статистикою голосувань пропустив найбільше з-поміж своїх волинських колег по парламенту волевиявлень (62%) і взагалі втрапив до переліку топ-прогульників в Раді, за рік нарахували 226,7 гривень. Щоправда, відомий бізнесмен торік отримав зарплату депутата лише один раз – у січні. Починаючи з лютого всі нараховані Степанові Івахіву кошти пішли на підтримку Збройних Сил.

Попри рідку участь Івахіва в голосуваннях, йому все одно нараховували надбавку за інтенсивність. Впродовж року такої набігло аж 65 тис. гривень. Ця сума була б соліднішою, якби депутат був активним і не пропускав без поважної причини засідань, через що з жовтня по грудень 2022-го йому взагалі нічого не нараховували. Відповідно до регламенту Ради, з травня 2022-го депутатам, які без поважних причин перебувають за кордоном і не відвідують засідання, заробітну плату не нараховують.

Як народні депутати, які представляють Волинь, у 2022 році брали участь у голосуваннях Верховної Ради
Infogram

Нагадаємо, раніше «Сила Правди» писала про те, що за версією журналу «Forbes» Ігор Палиця і Степан Івахів потрапили до ТОП-100 найбагатших українців.

Наталія Тарковська

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Апарат ВРУВалерій СтернійчукВерховна Рада УкраїниВячеслав РубльовЗарплатиІгор ГузьІгор ПалицяІнфографікаІрина КонстанкевичНаталія АдамовичСтатистикаСтепан Івахів
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

На Волині переполох через калюжі в шкільному укритті, на яке витратили понад 700 тисяч гривень

Наступна новина

Як лучанка тримає український інформаційний фронт у Німеччині

Схожі Публікації

Майно голови Луцької райради, який утік за кордон, арештували

Автор: Костянтин Яворський
6 Червня 2023 в 11:30
0

Волинський апеляційний суд арештував майно ексголови Луцької районної ради Олександра Омельчука. Це зробили за клопотанням...

Детальніше

На Волині «епідемія» шахрайств. Як діють зловмисники і що радять у поліції

Автор: Антон Бугайчук
6 Червня 2023 в 10:35
0
Випадки шахрайства на Волині

На Волині суттєво зросла кількість випадків шахрайства. Вже у 2023 році зловмисники виманили у волинян...

Детальніше

В луцькому виші з четвертого разу повідомили, яку насправді зарплату отримує ректорат

Автор: Юлія Галецька
5 Червня 2023 в 16:25
0
Ірина Вахович ЛНТУ

Працівникам ректорату Луцького національного технічного університету у 2022 році нарахували майже 1,85 мільйона гривень зарплати....

Детальніше
Наступна новина
Українські волонтери в Німеччині. Тут і далі – фото надані Тамарою Охріменко

Як лучанка тримає український інформаційний фронт у Німеччині

НОВИНИ

  • 6 Червня 11:30 Майно голови Луцької райради, який утік за кордон, арештували
  • 6 Червня 10:35 На Волині «епідемія» шахрайств. Як діють зловмисники і що радять у поліції
    • 5 Червня 16:25 В луцькому виші з четвертого разу повідомили, яку насправді зарплату отримує ректорат
    • 2 Червня 16:10 Як деревообробна фірма волинського екснардепа роками працювала напівлегально
    • 2 Червня 12:15 У Волиньраді пояснили, чому на їхньому оновленому сайті досі немає багатьох документів
    • 1 Червня 16:30 Скільки грошей з бюджету Луцької громади вже пішло на війну
    • 31 Травня 12:30 Де на Волині за кошти ЄС будують житло для вимушених переселенців
    • 30 Травня 12:52 Скільки на Волині офіційних волонтерів і чому не всі поспішають реєструватися
    • 26 Травня 15:36 І знову «кулуарщина»: хто може замінити голову-втікача на чолі Луцької райради
    • 25 Травня 9:30 У Ківерцях за 1,5 мільйона відкоригують проєкт полігону, який роками не можуть здати в експлуатацію
    • 24 Травня 10:01 Голова Луцької райради покинув Україну з допомогою фонду депутата від «Слуги народу»? ДОКУМЕНТИ
    • 22 Травня 16:55 За 20 тисяч «став інвалідом», щоб виїхати за кордон: на Волині судили харків’янина
    • 19 Травня 14:50 Заробітки на ностальгії за «совком». Як у Польщі українцям продають товари з російським «душком»
    • 19 Травня 9:35 Директора волинського фонду відправили під домашній арешт у справі про сприяння ухилянтам
    • 17 Травня 12:50 Скандальновідому луцьку багатоповерхівку ексдепутата міськради втретє забракували
    • 10 Травня 9:30 Волиняни відмовляються від ID-карток та ідентифікаційного коду. Що кажуть податківці і церква
    • 3 Травня 9:32 Начальнику, який збирав данину з волинських колоній, дали 5 років тюрми
    • 2 Травня 14:55 Син ексдиректора луцького заводу, який розмахував пістолетом, намагається оформити майже гектар землі для спорткомплексу
    • 28 Квітня 16:20 ДБР досі розслідує три справи про «Харківські угоди», де мають фігурувати і 5 нардепів з Волині
    • 28 Квітня 12:40 684 тисячі доларів, які знайшли у багажнику волинського митника, віддали на ЗСУ
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Контакти

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість

    Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.