Акції заради допомоги Україні та проти російської агресії, синьо-жовті прапори на вулицях, великодні пакунки на свята, збір та перерахування коштів для потребуючих українців, поселення біженців у себе вдома – Польща підтримує вчинками.
Польські медіа активно висвітлюють те, що відбувається під час російсько-української війни. «Сила правди» моніторить пресу Польщі і показує вам найцікавіше, що стосується України, у випусках проєкту «Воєнна шпальта».
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький підписав розпорядження про продовження терміну дії другого рівня небезпеки та третього до 30 квітня до 23:59. Раніше до другого рівня небезпеки входили Підкарпатське та Люблінське воєводства, а віднедавна – вся країна. Ці рівні впроваджують, якщо є терористична загроза. Про це пише «Kurier Lubelski».
21 квітня у Варшаві закрили аеропорт імені Шопена через загрозу вибуху бомби в літаку. Польські медіа писали про те, що літак «Boeing 777» з Дубай до Варшави екстрено посадили через повідомлення про бомбу. Тому аеропорт тимчасово припинив роботу, а на місці працювали спецслужби.
Як пише «Radiozet», радник Офісу президента України Михайло Подоляк вважає, що Польща може бути наступною мішенню для нападу після України. Крім того, він додав, що росія буде завжди загрозою для оточуючих.
Також у Польщі минулого тижня неспокійно було на кордоні з Білоруссю. 42 нелегали намагалися потрапити до ЄС. Як поінформувала прикордонна служба Польщі, це громадяни Нігерії, Сомалі, Туреччини.
У Польщі часто відбуваються акції на підтримку України. Як пише «Gazeta Wyborcza», 15 квітня у Білостоці активісти закликали, щоб Україні дали зброю, адже така допомога зараз найбільше потрібна, аби захиститися від російських окупантів. «Dajcie broń Ukrainie!» (дайте зброю Україні! – авт), – скандували учасники акції.
Також минулого тижня у Варшаві та загалом по всій Польщі відбулися акції протесту біля супермаркетів «Ашан». Французька мережа супермаркетів «Ашан» планує й далі працювати на території росії попри заклик президента України Володимира Зеленського покинути ринок агресора.
У Польщі лікується близько двох тисяч людей, які постраждали внаслідок війни. Половина з них – діти. Про це написав «Kurier Lubelski».
16 квітня у Любліні полякам та українцям роздали понад 800 святкових пакунків до Великодня від «Карітасу». Біженців запросили на четвертий великодній сніданок, який організовує ця організація.
Поляки готові допомогти з житлом біженцям, які втекли від війни. Наприклад, до 13 квітня мешканці Любліна подали до виконавчого комітету 612 заявок на поселення біженців з України. Про це пише «Dziennik Wschodni». Люди, в яких живуть українці, можуть отримати 40 злотих допомоги для біженця на кожен день.
Люблін не буде збільшувати оплату за вивіз сміття мешканцям міста, які прийняли в себе вдома біженців. Як пише «Dziennik Wschodni», хоч ставка оплати залежить від кількості осіб, які проживають в помешканні, біженці не будуть включені до оплати таких рахунків.
Станом на 23 квітня Прикордонна служба Республіки Польща повідомила, що починаючи з 24 лютого до Польщі в’їхали майже 2,9 млн українців.
Як пише «Rzeczpospolita», українці неохоче щеплюються від СOVID-19. Більшість біженців не зацікавлена щодо таких щеплень ні в Україні, ні в Польщі. Водночас, Польща скасувала 22 березня масковий режим на території своєї країни.
В рамках проєкту «Воєнна шпальта» ми вже писали про мільйони злотих допомоги, продукти для біженців у магазині за «дякую».
Нагадаємо, Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну вранці 24 лютого. З того часу, за даними Організації Об’єднаних Націй, з України виїхало майже 5,1 мільйона осіб. Найбільше – 2,9 мільйона – виїхали до Польщі. Поляки радо допомагають українцям та організували спеціальні пункти в прикордонних містах. Раніше «Сила правди» побувала в одному з таких у Замості.