Вісім громадських організацій з Волині розповіли про свої здобутки та найуспішніші ініціативи у 2019 році.
Публічний звіт громадських організацій відбувся 11 березня в приміщенні мистецького простору «Гармидер ангар-stage».
Подібний публічний звіт громадських об’єднань на Волині відбувається уже вдруге. Цього року про свою роботу розповідали вісім організацій:
- ГО «Волинський Інститут Права»,
- «Творче об‘єднання «Гармидер»,
- ГО «Молодіжна Платформа»,
- ГО «Об’єднання батьків дітей хворих на цукровий діабет «Інсулін»,
- ГО «Центр журналістських розслідувань «Сила правди»,
- ГО «Розвиток мікрорайонів міста»,
- ГО «Агенція міжнародної співпраці»,
- ГО «Молодіжний центр Волині».
Послухати звіти прийшло близько 50 слухачів.
Представниця Центру журналістських розслідувань «Сила правди» Валентина Куць розповіла, що торік організація реалізовувала чотири великих проєкти. Загалом організація впродовж року підготувала 33 журналістських розслідування, 37 аналітичних матеріалів, 51 заяву і оскарження та 4 позови до судів.
Два проєкти – «Підтримка розслідувальної журналістики у Волинській області» та «Зміцнення незалежних ЗМІ у Волинській області» – відбувалися за фінансової підтримки американського Національного фонду підтримки демократії. Вони стосувалися основного напрямку роботи Центру: проведення журналістських розслідувань, аналітичних матеріалів і досліджень, юридичного супроводу виявлених порушень та зловживань, а також із листопада 2019-го проведення публічних дискусій (у 2019-му їх відбулося дві: про покарання порушників на державних закупівлях та щодо долі Центрального ринку Луцька). Також в рамках цих проєктів Центр створив та підтримує власний сайт і розпочав проводити воркшопи для читачів.
Третій проєкт «Створення бази приватизованої та орендованої комунальної нерухомості Луцька» підтримав Міжнародний фонд «Відродження». В його рамках «Сила правди» створила спеціальний ресурс, на якому зібрані дані про розпорядження всією комунальною нерухомістю громади Луцька з 1993 до 2018 років. Презентували ресурс у червні минулого року. Також Центр писав про те, хто орендує комунальне майно в місті за пільговими цінами та хто приватизував найбільше майна за 19 років.
Четвертий проєкт Центру мав екологічне спрямування («Викриття корупції у лісокористуванні та користуванні природніми ресурсами Волині») і його також фінансово підтримав Міжнародний фонд «Відродження». Упродовж півроку «Сила правди» писала про розпорядження лісовими ділянками, захоплення водойм, закупівлі лісгоспів, мисливство, а також надсилала оскарження за виявленими порушеннями. На завершення провели також конкурс «Розпил року», в якому взяли участь близько 50 читачів.
У 2019 році «Сила правди» виграла три судових справи стосовно доступу до інформації, за поданими зверненнями державні органи розпочали 11 перевірок, склали 3 протоколи про адмінправопорушення, відкрили 3 кримінальних провадження. Також матеріали «Сили правди» про повернення в суддівське крісло скандальновідомого судді збурили громадськість, яка вийшла на акції простесту.
З допомогою Інституту розвитку регіональної преси «Сила правди» у вересні провела незвичайну екскурсію місцями корупційної слави Луцька. Участь у ній взяло більше двадцяти мешканців.
Також журналісти Центру є постійними учасниками телевізійних та радійних ефірів з місцевими високопосадовцями. Наприкінці 2019-го журналісти також ділилися досвідом дослідження фінансування політичних партій в регіоні з колегами з усієї України на Всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів.
Загалом у 2019 році в рамках виконання описаних вище проєктів Центр отримав фінансування у розмірі 1 мільйона 314 тисяч гривень. Ще 500 гривень добровільних пожертв надійшло від читачів.
Детальніше про роботу Центру журналістських розслідувань «Сила правди» у 2019 році у презентації:
Нагадаємо, у 2019 році «Сила правди» разом з іншими громадськими організаціями також звітувалася про роботу у 2018 році.
Усі звіти «Сили правди» можна почитати тут. Детальніше про команду – тут, як підтримати діяльність чи долучитися до роботи – тут.