У повітрі вже витає дух Нового року. Напередодні свята всі традиційно підбивають підсумки і оглядаються на зроблене у році, що минає. «Сила правди» підготувала ТОП-10 публікацій, які найбільше читали у 2020-му. І ось як він виглядає.
10 місце: «Найпоблажливіший до нетверезих водіїв волинський суддя купив третю квартиру»
Своє почесне місце у десятці знайшла новина про те, що суддя Нововолинського міського суду Микола Ушаков придбав третю квартиру. До цього він два роки поспіль потрапляв до рейтингу найпоблажливіших до нетверезих водіїв служителів Феміди. Наприклад, у 2019-му Ушаков розглянув 41 таку справу і лише у 10 випадках покарав фігурантів штрафом і позбавленням водійських прав. Ще 12 разів відправляв справи на доопрацювання і рекордні 19 разів суддя просто не встигав виносити рішення у передбачені законом терміни і, відповідно, просто закривав провадження. За підсумками 2018 року Микола Ушаков також був у ТОПі найпоблажливіших. Тоді він розглянув 18 справ за 130 статтею Кодексу України про адмінправопорушення, а покарав лише одного затриманого.
Наші читачі переглянули публікацію 5210 разів. Сподіваємось, серед них були представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя.
9 місце: «Шахрайство чи корупційна схема? Волинське озеро виставили на продаж»
Все почалося з оголошення на сайті з продажу нерухомості, де водойму на Ковельщині і 10 гектарів землі з дерев’яним будинком в прибережній смузі пропонували придбати за 85 тисяч зелених. І це при тому, що всі озера належать народу України. Тож «Сила правди» взялася з’ясовувати, хто торгує озерами і як працює така схема.
Виявилось, озеро багато років поспіль орендує лучанин Микола Горбачов, а продажем водойми займається черкаський ріелтор Віктор Слободянюк. Раніше ЗМІ вже звертали увагу на сумнівні пропозиції з продажу озер на Черкащині. Власне, Віктор Слободянюк підтвердив, що може запропонувати водойму в будь-якому куточку України. Але коли ми конкретизували, що йдеться саме про Грушівське озеро, чоловік зазначив, що оголошення актуальне, земля в оренді, але її можна викупити шляхом певних домовленостей.
Розслідування набрало 5222 перегляди і посіло дев’яте місце в рейтингу читацьких симпатій.
8 місце: «ТОП-11 хабарів 2019 року на Волині»
Люди люблять читати про хабарників. Особливо коли ті попадаються на гарячому. За підсумками 2019-го року ми сформували рейтинг найгучніших затримань ласих на неправомірну вигоду посадовців. До ТОП-11 потрапили аж троє сільських голів, держвиконавець, адвокат, депутати, поліцейський, еколог, підприємець та працівниця міської ради. Чи не найбільш резонансною була справа із тимчасовим керівником Держгеокадастру області Олесем Іващенко. За версією слідства він отримав аж 20 тисяч доларів США за погодження відведення земельної ділянки підприємцеві. Справу досі розглядає Луцький міськрайонний суд.
Гучні корупційні справи зібрали 5398 переглядів.
7 місце: «Приватна дорога лісника і дві кімнати судді: чому волинські високопосадовці роками «не добудовують» будинки»
«Сила правди» виявила, що чимало посадовців роками декларують своє ошатне житло як об’єкти незавершеного будівництва. Для чого спитаєте ви? Варіантів два: або ці будинки не відповідають їхнім офіційним доходам, або ж вони таким чином уникають сплати так званого податку на розкіш. Серед тих, хто, згідно декларації, живе в довгобуді опинилися чиновники лісової галузі на чолі з Олександром Кватирком і голова Господарського суду Волині Микола Шум.
Розслідування прочитали 5545 разів.
6 місце: «Кандидати у депутати від «За майбутнє». Хто всі ці люди?»
Ми ретельно готувались до місцевих виборів на Волині і готували до них виборців. Цьогоріч на політичному Олімпі засяяла зірка новоствореної політсили під назвою «За Майбутнє». Партія стала правонаступницею політичного проекту «УКРОП» і очолив її Ігор Палиця. Згодом до нього підтягнулись менш впливові чиновники і бізнесмени Волині. У своєму матеріалі ми розповіли, хто всі ці люди.
Схоже, волинянам було цікаво, бо публікацію переглянули 6205 разів.
5 місце: «Батько «бурштинового прокурора», засуджений за п’яну ДТП під Луцьком, так і не побував за ґратами»
Батько прокурора, який фігурує у кримінальній справі бурштинової мафії, Андрія Боровика Володимир Боровик вчинив смертельну ДТП і втік з місця злочину. Після затримання у його крові виявили понад три проміле алкоголю! Боровику старшому спершу присудили умовний термін, але потім покарання замінили на реальне. Та журналісти «Сили правди» встановили, що чоловік жодного дня не провів за гратами. Захворів. Згодом установа, де він повинен був відбувати строк, сама звернулася до суду, щоб звільнити в’язня через важкі недуги. Рівненський районний суд задовільнив це прохання. Тож винуватець смертельної ДТП на волі і, схоже, не на лікарняному ліжку, бо вже встиг загубити паспорт.
Резонансний аналітичний матеріал передрукували колеги з різних ЗМІ, а в нас на сайті він набрав 6518 переглядів.
4 місце: «Чия техніка громила контейнери на Старому ринку Луцька і як насправді мав би проходити демонтаж»
На початку року Луцька міська рада прийняла рішення про припинення права постійного користування комунальному підприємству «Луцькі ринки» земельною ділянкою площею 0,59 гектара. А ввечері 4-го лютого спецтехніка вже трощила контейнери на Центральному ринку. На місце події викликали поліцію, а один з екскаваторів застряг в торговому ряду. Людям було завдано понад 1,2 мільйона гривень збитків. Міська влада назвала це демонтажем. І хоча імена виконавців злочинного наказу приховувались, але «Сила правди» з’ясувала, що до справи причетний бізнесмен Степан Книш. За такі роботи Департамент муніципальної варти Луцькради заплатив підприємцеві чималу суму коштів.
Розслідування за гарячими слідами зібрало 6945 переглядів.
3 місце: «Як фірма сина депутата Луцькради виграла тендер на ремонт освітлення в місті»
Це розслідування про те, як фірми пов’язані з сином депутата Луцькради, з-під одного даху, брали участь у тендерах на понад 2,5 мільйона гривень. У тендері на реконструкцію мереж вуличного освітлення в обласному центрі взяли участь 7 компаній. Дві з них були засновані Олександром Волинцем, сином депутата Луцької міської ради минулого скликання від партії «УКРОП». Переможцем мали визнати одну з них – «ВО Інженірінг» – замовник відхилив три дешевші пропозиції. Рішення тендерного комітету один з учасників оскаржив до Антимонопольного, після її розгляду і нашого розслідування переможцем визнали іншу компанію.
Розслідування зібрало 7268 переглядів, посівши третю сходинку рейтингу.
2 місце: «МВС має виплатити понад пів мільйона гривень вітчиму луцького радника через незаконну люстрацію»
У 2014-ому його ставили на коліна на луцькому майдані за «командировки» волинського «Беркуту» в Київ, а потім люстрували згідно закону «Про очищення влади». Та колишній заступник начальника волинської міліції, до слова, вітчим Луцького міського голови Ігоря Поліщука, Володимир Поліщук пішов до суду. Йому вдалося переконати Феміду і та визнала звільнення незаконним, присудивши виплатити йому понад півмільйона гривень, що й відбулося незабаром.
Новина заслужила у читачів «срібло», зібравши 9896 переглядів.
1 місце: «Душитель луцького Майдану» відсудив в МВС 630 тисяч гривень за незаконну люстрацію»
«Сила правди» натрапила на судове рішення про поновлення на посаді ще одного ексміліціонера, колишнього заступника начальника Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області Михайла Руденка і виплату йому понад півмільйона гривень компенсації за «вимушений прогул».
Лучанам Руденко запам’ятався кримінальними справами відкритими на учасників Євромайдану та пристрастю до коштовностей і автомобілів. Після Революції Гідності посадовець потрапив під люстрацію і в 2014 році був звільнений з посади першого заступника начальника Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області. Проте Михайло Руденко не здався і вирішив судитися. У січні 2020-го Волинський окружний адмінсуд визнав наказ про звільнення протиправним, поновив заявника на посаді і зобов’язав виплатити йому 632 тисячі гривень. «…його вина у сприянні узурпації влади не доведена», – йдеться в рішенні колегії суддів Володимира Ковальчука, Віктора Валюха та Наталії Плахтій.
Новина про міліціонера, якого прозвали «душитилем Майдану», очолила рейтинг публікацій «Сили правди» за переглядами у 2020-ому році. Її прочитали 9960 разів!
Залишайтеся з нами! У 2021 буде цікавіше!