• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Понеділок, 27 Березня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Спецтема > Вибори 2020 > ТОП-10 найдорожчих виборчих кампаній кандидатів в мери на Волині у 2020-му

ТОП-10 найдорожчих виборчих кампаній кандидатів в мери на Волині у 2020-му

Автор: Оксана Петрук , Юрій Горбач
31 Грудня 2020 в 10:16
У категорії: #Аналітика, Вибори 2020, Новини, Політичні фінанси Волині, ТОП новини
топ 10 найдорожчих кампаній кандидатів в мери у 2020 му

На місцевих виборах 2020 року на посади очільників 11 міст на Волині претендувало 85 кандидатів. З них лише 31 прозвітувався про фінансування своїх виборчих кампаній. Це – 36%. Загалом вони витратили на вибори 4,8 мільйона гривень. Чиї кампанії були найдорожчі?

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» дослідив фінансові звіти кандидатів в мери міст регіону на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року і уклав рейтинг десяти найдорожчих кампаній. 

Про витрати на свої кампанії найкраще відзвітувалися кандидати в мери Ковеля, Луцька, Володимира-Волинського, Ківерців та Рожища. Менше звітів подали у Камені-Каширському, Устилузі, Нововолинську. Жоден кандидат з тих, які балотувались до Любомльської, Горохівської та Берестечківської міських рад, зі слів голів виборчих комісій, звітів не надали. 

Ті, ж, хто відкривав виборчі фонди і звітував про них перед ТВК, витратили на те, щоб сподобатись електорату понад 4 мільйони 802 тисячі гривень. 

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Отож, ТОП-10 найдорожчих виборчих кампаній кандидатів в мери міст Волині на виборах 2020 року виглядає так: 

ТОП 10 найдорожчих виборчих кампаній кандидатів в мери на Волині

Впевнена першість у переможця виборів у Луцьку Ігоря Поліщука («За Майбутнє») – 2,7 мільйона гривень. Його кампанія була насичена найрізноманітнішими видами агітації, тож першість – закономірна. Минуло вже кілька місяців з дня виборів, але хто профінансував таку дорогу кампанію і досі не відомо. Офіційно, судячи з виборчого звіту, її повністю профінансувала Волинська обласна організація політичної партії «За Майбутнє», однак звідки ці кошти у партосередку можна побачити лише з щоквартальних фінансових звітів партії, які вона має подавати до Національного агентства з питань запобігання корупції. Однак у 2020 році вона подала такий звіт лише за перший квартал.

Друге місце із серйозним відставанням від лідера посів ще один кандидат у мери Луцька Роман Бондарук («Слуга народу») – 422 тисячі гривень. Понад 88% – це власні кошти кандидата, 49,9 тисяч пожертвував брат-адвокат Юрій Бондарук.

Третє місце у рейтингу – в учасника другого туру виборів мера Луцька самовисуванця Богдана Шиби. Його кампанія офіційно обійшлася у понад 358 тисяч гривень. Все це його особисті кошти.

Четверте місце посів багаторічний очільник шахтарського Нововолинська Віктор Сапожніков – 296 тисяч гривень. 90 тисяч з них – його власні кошти. Решту нібито пожертвували шестеро осіб.

П’яте місце у єдиної кандидатки в рейтингу – висуваниці «Батьківщини» в мери Луцька Ірини Чебелюк. Вартість її кампанії – майже 165 тисяч гривень. Із них власних коштів кандидатка вклала менше 14 тисяч. Все решта – добровільні пожертви п’яти людей. 

Шосте місце у вічного кандидата з Володимира-Волинського Миколи Юнака («Слуга народу»), якому уже неодноразово не щастить ні на парламентських виборах, ні на виборах в мери. Його кампанія коштувала 112,5 тисяч гривень і все це повністю за власний рахунок. 

Сьоме місце – це найдорожча виборча кампанія у Ковелі – самовисуванця Анатолія Корця (100 тисяч гривень). Теж повністю за власний рахунок. 

Восьме та дев’яте місце розділили опоненти Миколи Юнака із Володимира-Волинського, самовисуванці Максим Клим’юк та Петро Саганюк. Кампанія першого – майже 77 тисяч гривень переважно за власний рахунок, другого – понд 66 тисяч гривень, теж із власної кишені. 

Замикає десятку ще один висуванець «Слуги народу», цього разу в Ковелі, – Олег Уніга. Його кампанія коштувала майже 60 тисяч гривень, також переважно з власної кишені.  

Вартість виборчих кампаній решти кандидатів в мери дивіться в інфографіці нижче. 

Вартість виборчих кампаній кандидатів в мери на Волині на місцевих виборах 2020 року
Infogram

Якщо ж говорити про вартість кампаній усіх кандидатів в мери в розрізі міст, то Луцьк впевнений лідер – 3 мільйони 752 тисячі гривень. 378 тисяч 911 гривень офіційно витратили кандидати на посаду Ковельського міського голови. На третьому місці — Нововолинськ з 296 тисячами гривень і це фактично лише виборча кампанія Віктора Сапожнікова. Деякі партії, як от «За Майбутнє» у деяких містах фінансували виборчі своїх кандидатів із свого ж партійного виборчого фонду. Так було і з виборчою кампанією Бориса Карпуса в Нововолинську, тож вартість його кампанії із загального партійного звіту встановити неможливо. 

Загалом 255 тисяч 947 гривень вклали у перегони охочі очолити Володимир-Волинський. Трохи більше 53 тисяч витратили на кампанії у Рожищі, ще менше у Ківерцях — 36 тисяч. Далі йдуть офіційні витрати кандидатів на посаду Камінь-Каширського міського голови — майже 17 тисяч і Устилуга — 13 тисяч гривень.

Найбільш затратними виявились кампанії кандидатів від партії «За Майбутнє» — 2 мільйони 765 тисяч. Друга позиція у самовисуванців — понад 1 мільйон гривень, третє місце за «слугами народу» — 651 тисяча 554 гривні, далі йдуть «Батьківщина», «Європейська Солідарність», Аграрна партія України, «Народний Рух України», «Об’єднання «Самопоміч» і Українська народна партія.

Закономірно, що 7 з 11 міських громад на Волині очолили кандидати від партії, яка вклалась найбільше — «За Майбутнє», дві громади дістались самовисуванцям і одна – «Слузі народу».

Координаторка Громадянської мережі ОПОРА на Волині Катерина Шарпата каже, що перевірити витрати партій і кандидатів на свої кампанії, притягнути до відповідальності тих, хто вказав у звітах неправдиву інформацію, або ж взагалі не відзвітував, складно через прогалини в законодавстві.

«Статті Виборчого кодексу України про відкриття виборчих фондів та подання проміжних і остаточних фінансових звітів про використання коштів виборчих фондів виписані таким чином, що їх можна трактувати по різному, що ми побачили і на практиці. Відкривати чи не відкривати виборчі фонди, подавати проміжні чи остаточні фінансові звіти, або ж просто повідомляти виборчі комісії про витрачання чи не витрачання коштів з фондів чи відсутність відповідних фондів, до якої територіальної виборчої комісії подавати фінзвіти – політичні партії та кандидати вирішували на власний розсуд. 

Відповідно ми і побачили різноманітні варіанти, коли кандидати і партії відкривали кожен свій виборчий фонд або один, з якого фінансувалася кампанія і партії, і кандидата; коли кандидат відкривав виборчий фонд, але не витрачав з нього коштів; коли кандидат не відкривав виборчого фонду і повідомляв про це виборчу комісію; коли кандидат не відкривав виборчого фонду, але й виборчу комісію не повідомляв; коли обласний осередок партії, який висував кандидатів на всіх рівнях, відкривав виборчий фонд і при цьому фінансував кампанії кандидатів, висунутих на обласному, районному, міському, сільському рівнях; коли кандидат відкривав власний виборчий фонд і фінансував кампанію не свою особисто, а партії тощо. 

Такі конфігурації стали можливими через відсутність обмежень, а, навпаки, за наявності деяких прогалин у виборчому законодавстві, які були виявлені уже в ході самої кампанії. Тому в частині виборчих фондів кандидатів і партій Виборчий кодекс однозначно потребує удосконалення з метою уникнення різного трактування суб’єктами виборчого процесу, конкретизації в частині подання остаточних та фінансових звітів, здійснення їх аналізу, а також встановлення адекватної відповідальності за не подання фінансових звітів чи повідомлення у звітах неповної чи недостовірної інформації».

Нагадаємо, раніше «Сила правди» проаналізувала виборчі фінансові звіти і порахувала скільки офіційно коштували партіям вибори до Волинської обласної ради, Луцької міської ради, а також виборчі кампанії кандидатів в мери Луцька, Ковеля та окремі кампанії кандидатів у депутати. Загалом вибори до основних рад кандидатам і партіям на Волині офіційно обійшлися у 13,68 мільйона гривень. 

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Оксана Петрук

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Аграрна партія УкраїниАнатолій КорецьАртур МартіросянБатьківщинаБогдан ШибаВибори2020Віктор ПасьВіктор СапожніковВолодимир ПархонюкДмитро ГлазуновЄвропейська СолідарністьЗа МайбутнєІван СмітюхІван ТусьІгор ВерчукІгор МисковецьІгор ПоліщукІгор СеменюкІгор ЧайкаІрина ЧебелюкКатерина ШарпатаКовельська міська радаЛуцька міська радаМаксим Клим'юкМарта ТатаринаМикола ЮнакМісцеві вибориНародний рух УкраїниОлег УнігаОлександр ГечПетро СаганюкРейтингРоман БондарукСамопомічСергій КошарукСергій ШкодаСлуга народуЮрій Моклиця
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Формальний підхід: чому на Волині не всі партії та кандидати відзвітували про гроші на виборчі кампанії

Наступна новина

ТОП-10 публікацій «Сили правди» у 2020-му

Схожі Публікації

Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги

Автор: Наталія Тарковська
24 Березня 2023 в 17:20
0
ППД

У Луцьку волонтерський штаб «Ангар» спільно з фондом Сергія Притули навчають волинян тактичної медицини, протимінної...

Детальніше

Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 13:30
0
Луцький національний технічний університет ЛНТУ

Луцький національний технічний університет відмовився оприлюднити інформацію про повну зарплату працівників ректорату за 2022 рік....

Детальніше

Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»

Автор: Юлія Галецька
23 Березня 2023 в 11:35
0
виїзд за кордон через систему шлях

З 24 лютого і до кінця 2022 року за кордон через систему «Шлях», яка забезпечує...

Детальніше
Наступна новина
ТОП 10 публікацій сили правди 2020

ТОП-10 публікацій «Сили правди» у 2020-му

НОВИНИ

  • 24 Березня 17:20 Як правильно комунікувати з тими, хто бачив війну: в Луцьку навчали першої психологічної допомоги
  • 23 Березня 13:30 Луцький виш приховав повні зарплати співробітників ректорату
  • 23 Березня 11:35 Скільки насправді волинян втекло за кордон через систему «Шлях»
  • 21 Березня 17:30 Судили волинянина, який нелегально торгував цигарками на дорогому позашляховику
  • 21 Березня 13:30 «Павутинка» для ЗСУ. Як волиняни допомагають військовим бути невидимими
  • 18 Березня 10:10 Справу волинського митника, в багажнику якого знайшли 704 тисячі доларів, закрили
  • 16 Березня 9:05 Як змінили роботу та переживають виклики війни розважальні заклади Луцька
  • 15 Березня 17:05 Воду пили просто з калюж. 21-річний боєць розповів як виходив з Маріуполя
  • 15 Березня 11:30 Охороняли Луцьк і рятували від голоду Ізюм. Чим займається громадське формування «Дефендер»
  • 15 Березня 9:40 Як доглядати клавіатуру ноутбука?
  • 14 Березня 16:45 Як волонтер з Луцька виготовляє павербанки для військових
  • 14 Березня 13:30 Скільки підприємств переїхало на Волинь з початку повномасштабного вторгнення
  • 13 Березня 15:56 Помилка на мільйони. Скільки «проїдають» районні ради Волині під час війни
  • 10 Березня 17:15 Прикордонна сільрада на Волині підтримала виділення мільйонів для митниці
  • 10 Березня 10:05 Як війна вплинула на кількість легальної зброї у волинян
  • 9 Березня 12:55 Як на Волині змінювалися наративи у привітаннях влади з нагоди 8-го березня
  • 9 Березня 10:11 Які професії опановують вимушені переселенці на Волині. Інтерв’ю з консультанткою з працевлаштування
  • 8 Березня 17:20 Волинська ОДА приховує, кому під час війни видала дозволи на виїзд за кордон
  • 8 Березня 8:00 Міжнародне свято чи радянський пережиток: що думають лучани про 8 березня
  • 7 Березня 10:00 Як на Волині через ворожі атаки псувалися мережі і побутова техніка
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.