• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
Вівторок, 30 Травня, 2023
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Аналітика > І війна не налякала. Як волинські суди карали нетверезих водіїв у 2022-му (ОНОВЛЕНО)

І війна не налякала. Як волинські суди карали нетверезих водіїв у 2022-му (ОНОВЛЕНО)

Автор: Оксана Петрук
20 Квітня 2023 в 15:35
У категорії: #Аналітика, Новини, ТОП новини
Як карали нетверезих водіїв у 2022

Ні війна, ні високі штрафи не налякали волинян, які практикують їзду під градусом. Принаймні такі висновки зробив Центр журналістських розслідувань «Сила правди» на основі дослідження майже чотирьох тисяч постанов загальних місцевих судів винесених протягом 2022 року у справах за 130 статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

Разом з тим відсоток покараних за таке порушення у порівнянні з попередніми роками суттєво зріс. З чим це пов’язано – далі у матеріалі «Сили правди».

Зміст

  • Високі штрафи і боротьба за тверезість під час війни
  • Які суди найчастіше карали порушників
  • ТОП-5 суддів, які найчастіше карали нетверезих водіїв
  • ТОП-5 суддів, з якими порушникам пощастило
  • Другий шанс. Скільки порушників відмазались в апеляції
  • Крайня необхідність, загадкові напої і страх перед поліцією. Що дозволяло уникнути покарання в суді

Високі штрафи і боротьба за тверезість під час війни

На початку 2021 року вступили в дію нові стягнення за нетверезе водіння. Зокрема, за вперше вчинене порушення штраф зріс з 10 200 до 17 000 гривень, за повторне впродовж року – до 34 000 гривень і позбавлення права сідати за кермо на три роки, а ті, хто попадається втретє, повинні сплатити 51 000 гривень штрафу і забути про кермо на 10 років.

З початком великої війни у Волинській області, як і по всій Україні, було введено комендантську годину, яка в тому числі забороняла пересування громадян вулицями в темну пору доби, спершу з 22-ї вечора до 7-ї ранку, а згодом з 23-ї до 6-ї. Нині комендантська година все ще діє з півночі до 5-ї ранку. 

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

На четвертий день ворожого вторгнення, 28 лютого 2022 року, голова Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко своїм наказом заборонив продаж алкоголю. Оскільки алкогольний бізнес це також робочі місця і податки до бюджету, а на території області є підприємства, які займаються його виготовленням, то заборона тривала недовго, до 17 березня. 

Наприкінці березня голова Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко видав нове розпорядження, яке стосувалося нетверезих водіїв. Він дозволив вилучати в них автомобілі і передавати їх Збройним силам України та іншим підрозділам сил оборони. 

Та, схоже, жодна з цих заборон і обмежень не зупинила любителів сідати за кермо під градусом.

Нетверезими під час війни сідали за кермо навіть представники духовенства. На фото – настоятель монастиря 12 Апостолів Володимир-Волинської єпархії Тарас Ханас. Скріншот з відео представника громадського формування з охорони порядку «Дефендер» Артура Мартіросяна

У 2022-ому загальні місцеві суди Волині винесли майже 3,7 тисячі постанов у справах про нетверезе водіння. Приблизно стільки ж було, наприклад, у мирному 2020-ому. 

Крім того, 6% покараних за нетверезе водіння впродовж 2022 року, це ті, хто не вчиться на помилках і попався повторно. 

Але є й добра новина. Загальний відсоток тих, кому у суді не вдалося викрутитися, суттєво зріс. Якщо у 2020-ому штраф, або арешт і позбавлення водійських прав спіткало менш, ніж 70% порушників, то минулого 2022-го відповідати за нетверезе водіння довелося 83% затриманих.

Ймовірно, причиною такої статистики стали зміни в законодавстві, якими зокрема виключили можливість передавати порушників на поруки трудовим колективам, застосовувати до них такий захід впливу як усне попередження, а також збільшили строки притягнення винних до відповідальності з трьох місяців від складання протоколу до одного року.

Які суди найчастіше карали порушників

Минулоріч найбільше справ за 130 статтею Кодексу про адміністративні правопорушення розглянув Луцький міськрайонний суд. У цій категорії справ він виніс 953 постанови. 

На другій сходинці – Ковельський міськрайонний суд – 308 постанов, а третя позиція – у Любомльського районного суду – 271 постанова. Найрідше виносили постанови у справах нетверезих водіїв Локачинський районний суд – 74, Шацький районний суд – 77 і Старовижівський районний суд – 108. Звісно, що не усі вони стосувалися порушень зафіксованих впродовж 2022-го, окремі могли «перекочувати» з попереднього, коронавірусного року. А деякі такі справи судам довелося розглядати вже у 2023-му, тож вони навпаки могли не потрапити в статистику.

До речі, найчастіше карали порушників штрафом або арештом з тимчасовим позбавленням водійських прав саме судді Луцького міськрайонного суду. Понад 93% усіх винесених протягом 2022 року постанов стосуються застосування вищеописаного стягнення. Друге місце за невідворотністю покарання у Ратнівського районного суду – трохи більше 89%, а бронза – у Маневицького районного суду – 87%. 

Найменше постанов про покарання нетверезих водіїв відносно загальної кількості винесли районні суди у Камені-Каширському – 65,7%, Локачах – 67,6% і Турійську – 71,9%.

Двоє з цих судів виявилися водночас найбільш лояльними до нетверезих водіїв, бо відсоток закритих справ з трактуванням про відсутність правопорушення у них також найбільший: Локачинський районний суд – 29,7%, Камінь-Каширський – майже 26%. Наздоганяє їх за цим показником і Володимир-Волинський міський суд – 17,5% від усіх постанов закриті «у зв’язку з відсутністю правопорушення». 

Результати розгляду справ про водіння у стані сп’яніння у 2022 році волинськими судами
Infogram

До слова, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на Волинь станом на вересень 2022 року з гарячих точок переїхало 15 служителів Феміди. Можливо, це також вплинуло на результати роботи загальних місцевих судів. 

ТОП-5 суддів, які найчастіше карали нетверезих водіїв

Суха статистика говорить про те, що одразу четверо суддів стовідсотково покарали водіїв, на яких поліція склала протокол за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Це Галина Адамчук з Горохівського районного суду, Ірина Логвинюк та Марина Грідяєва з Ковельського міськрайонного суду та Наталія Стрілець з Шацького районного суду. Щоправда, вони винесли всього по кілька постанов у цій категорії справ. Тож можна вважати розділили перше місце в рейтингу принципових.

Срібло – у судді Луцького міськрайонного суду Людмили Присяжнюк: 98,4% із 61 розглянутої справи завершилися призначенням адмінстягнення і позбавлення водійських прав.

Третя в рейтингу – Валентина Пушкарчук з того ж таки Луцького міськрайонного суду з 96,8% «покаральних» постанов із 63 розглянутих справ.

Четверту сходинку поділили судді, які покарали 95,8% фігурантів: Ірина Малюшевська з Іваничівського районного суду та Юлія Сухоручко зі Старовижівського районного суду.

Замикає п’ятірку «невблаганних» знову ж таки представниця Луцького міськрайонного суду Лоліта Івасюта. 95,5% справ водіїв, які потрапили цій служительці Феміди, завершились для них невтішно (85 із 89).

Хто із волинських суддів найбільше і найменше карав нетверезих водіїв у 2022-ому
Infogram

ТОП-5 суддів, з якими порушникам пощастило

Порушникам, справи яких потрапили на розгляд до судді Турійського районного суду Галини Хвіц, «щастило». Торік суддя винесла понад 42% постанов не пов’язаних зі стягненнями. А у 2020 році ця ж суддя була в п’ятірці найсуворіших.

Другий з кінця цього рейтингу – суддя Іваничівського районного суду Артур Бєлоусов, який перевівся туди з Краснолиманського міського суду. Торік він виніс всього 22 постанови, 13 з яких про штраф і позбавлення прав. Це майже 59,1%. Цей суддя досить часто повертав справи поліції на доопрацювання.

Третій у рейтингу м’якосердих – Микола Ушаков з Нововолинського міського суду. За підсумками 2018, 2019-го і навіть 2020 років він також очолював рейтинг суддів, які найрідше карали порушників. Здебільшого він не встигав розглянути їхні справи вчасно і таким чином їм вдавалося уникнути покарання. 

У 2020-му на нього поскаржилися у Вищу раду правосуддя за нібито навмисне затягування судових процесів. Проте тоді ВРП «відфутболила» скаргу. Попри те, що термін притягнути порушника до відповідальності за нетверезе водіння зріс з трьох місяців до одного року, Микола Ушаков торік все ж таки виніс одну постанову про закриття справи через пропущені строки.

Четверту сходинку посіла суддя Турійського районного суду Олена Ковальчук, яку перевели на Волинь з Каланчацького районного суду Херсонської області. Загалом вона винесла 41 постанову в цій категорії справ. З них про призначення штрафу і позбавлення водійських прав – 25. 10 справ закрила через відсутність правопорушення, а 4 – через пропущені строки.

Замикає п’ятірку суддів, які рідше за інших виносили постанови про штраф, або арешт, Олеся Антонюк з Камінь-Каширського районного суду з результатом 61,5% «покаральних» постанов.

Другий шанс. Скільки порушників відмазались в апеляції

Волинський апеляційний суд впродовж 2022-го виніс 384 постанови у справах нетверезих водіїв. Це означає, що 12,5% всіх покараних у першій інстанції порушників намагаються оскаржити рішення. Однак випадків, коли це завершується для них позитивом, небагато. 

Минулоріч Волинський апеляційний суд задовольнив всього 20 скарг з мотивів відсутності правопорушення, ще одну справу закрили через неосудність порушника, у семи випадках апеляція хоч і визнала фігурантів винними, проте вирішила, що відведений законом час притягнути їх до відповідальності збіг. Загальний відсоток постанов скасованих з трактуванням про відсутність правопорушення Волинським апеляційним судом у 2022 році становить 5,2%.

Як судді Волинського апеляційного суду розглядали справи відносно нетверезих водіїв у 2022 році
Infogram

Серед п’яти суддів Волинського апеляційного суду, які розглядали справи за 130 статтею КУпАП, найбільш «поблажливим» був Василь Подолюк. Із 58 постанов 7 він скасував з мотивів відсутності правопорушення. Це 12% від усіх постанов. Крім того, в одному випадку суддя Подолюк виключив з постанови про покарання нетверезого водія позбавлення його водійських прав, дві скарги частково задовольнив, проте визнав фігурантів винними, у ще двох випадках визнав скаржників винними, але скасував покарання, бо поки дійшло до рішення, то минули строки притягнення порушника до відповідальності.

А ось суддя Віталій Денісов не скасував жодного рішення своїх колег з першої інстанції через відсутність правопорушення. Натомість він двічі виключав з їхніх постанов пункт про позбавлення фігурантів права сідати за кермо, бо встановив, що водійські посвідчення їм ніхто і не видавав. Одну постанову Денісов повернув на новий розгляд в загальний місцевий суд. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У двох волинських суддів-хабарників забрали стотисячні пенсії

Суддя Олег Клок з 69 постанов у семи випадках скасував рішення своїх колег з першої інстанції про покарання через відсутність події правопорушення, одну справу закрив через неосудність порушника, так як і його колега Василь Подолюк, дві справи закрив через прострочені терміни, впродовж яких до порушника можна застосувати адміністративне стягнення.

Голова суду Віктор Гапончук виніс 92 постанови за 130 статтею. З них п’ять про закриття справ у зв’язку з відсутністю правопорушення. Це 5,4% від усіх постанов. Двічі справи закривав через те, що строки притягнути порушника до відповідальності минули і один раз змінив санкцію виключивши пункт про тимчасове позбавлення водійського посвідчення.

Віктор Гапончук залишив у силі рішення Маневицького районного суду в частині визнання винним, накладення штрафу і позбавлення водійських прав відомого персонажа з лісової галузі Волині Миколи Корця. В минулому чоловік і сам працював в правоохоронних органах, а нині по кілька разів на рік потрапляє в нетверезі автопригоди. Раніше в апеляції йому вдавалося оскаржити покарання, але не цього разу.

Суддя Петро Борсук загалом за рік виніс 87 постанов у справах по нетверезе водіння. З них лише одна скарга була повністю задоволена і фігуранта визнали невинним. Ще в одному випадку винуватість порушника підтвердилась, але суддя вирішив, що строки його карати минули. 

Крайня необхідність, загадкові напої і страх перед поліцією. Що дозволяло уникнути покарання в суді

Минулого року окремі судді закривали провадження у справі про нетверезе водіння, якщо воно було вчинене в умовах крайньої необхідності. «Сила правди» вирішила поцікавитись, що Феміда розуміє під цим поняттям.

До прикладу, на АЗС у Рованцях, поблизу Луцька, поліцейські затримали за кермом  «Land Rover Freelander» нетверезого водія. Проте у суді справа розвалилася. Обвинувачений пояснив, що вчинив порушення через крайню необхідність. За кермом до того начебто була дружина. Вона пішла в магазин і в цей час на заправку заїхав бензовоз. Авто перекривало йому дорогу, тож попросили відігнати, що чоловік і зробив. На прохання затриманого суддя Луцького міськрайонного суду Роман Кихтюк закрив провадження.

Торік з такої ж причини закрили справу відносно лучанина, який 27 березня злякавшись вибуху від влучання російської ракети в луцьку нафтобазу прийняв рішення сісти за кермо напідпитку, щоб перевезти свою сім’ю в безпечне місце. Відповідне рішення виніс суддя Луцького міськрайонного суду Олександр Гринь.

У тещі піднявся тиск і температура, тож її довелося негайно везти в лікарню. Так пояснював свій вчинок чоловік, який повністю визнав, що керував автівкою напідпитку. Суддя Горохівського районного суду Світлана Яремчук закрила провадження, визнавши, що порушив правила чоловік через все ту ж крайню необхідність.

Суддя Горохівського районного суду Василь Сметана не став карати чоловіка, який визнав, що був п’яним, але переконав, що автомобілем керував тільки, щоб заїхати у двір. Дружина нібито перед тим вигнала авто на вулицю, щоб пропустити іншу машину, а його автівка зламалася. Тож довелося взяти справу в свої руки.

Суддя Луцького міськрайонного суду Віталій Ковтуненко помилував чоловіка, який у суді пояснив, що вживав спиртне після того, як в’їхав в припарковану поблизу «Там-Таму» «Skoda» і чекав поліцейських на оформлення ДТП. Коли ті приїхали, то провели освідування. У чоловіка в крові виявили 2,6 проміле алкоголю. Проте суддя не знайшов свідків, які б бачили, що саме цей чоловік будучи нетверезим кермував автівкою в момент аварії. Тож справу закрили через відсутність правопорушення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишнього головного лісівника Волині спіймали п’яним за кермом, але відеодоказ в суді не спрацював

Суддя Іваничівського районного суду Ігор Бахаєв повірив чоловікові, на якого патрульні склали протокол за нетверезе водіння. Обвинувачений переконав служителя Феміди, що того дня за кермо не сідав, бо пив пиво. Попросив свого знайомого повозити його, бо мав справи. І ось під час цієї поїздки вони почули сирену поліції. Водій, який мав патологічний страх перед правоохоронцями, спершу натиснув на газ, а потім вискочив з машини і побіг в поле. А власник авто залишився. На нього і склали протокола.

З посиланням на відсутність правопорушення суддя Ковельського міськрайонного суду Тетяна Денисюк закрила справу відносно наркозалежного, який аргументував свій стан замісною терапією.

«Отримуючи в лікувальному закладі препарати замісної терапії на нього було покладено певні обов`язки, які він зобов`язувався виконувати, проте заборони керувати транспортним засобом у переліку обов`язків не було», – пояснив свою поведінку фігурант справи.

Суддя Ковельського міськрайонного суду Юлія Волкова закрила через відсутність правопорушення справу відносно водія, який переконав її, що ефект сп’яніння спричинив енергетичний напій «Non stop», а не алкоголь. На користь водія зіграло й те, що драгер показав сп’яніння в межах похибки, а пристрій, за доводами адвоката, давно не проходив повірку. 

Суддя Шацького районного суду Наталія Жевнєрова закрила справу відносно водія, який переконував, що «Драгер» показав сп’яніння через те, що він випив пів літри квасу.

Суддя Рожищенського районного суду Іван Сіліч закрив справу відносно жінки, на яку поліцейські склали протокол за керування електроскутером в стані сп’яніння. У суді з’ясували, що такий пристрій не відноситься до транспортних засобів в класичному розумінні, а отже їздити на ньому під градусом нібито не заборонено.

Суддя Ківерцівського районного суду Юлія Сіліч закрила справу через відсутність порушення відносно начальника Луцького районного територіального центру комплектування і соціальної підтримки Сергія Миронюка. Його затримали в Липинах під час комендантської години. У матеріалах справи був відсутній акт направлення на освідування. Проте водій пройшов його сам в Ківерцівській центральній райлікарні. Там підтвердили, що він був тверезий. 

Вікторія Корецька з Ківерцівського районного суду закрила справу відносно громадянина Німеччини, на якого за нетверезу їзду склали протокол у Суську. Побачивши в селі іноземця, люди вирішили, що треба повідомити старосту. Староста ж подзвонив у поліцію. Правоохоронці порозумілися з іноземцем за допомогою програми «перекладач» у смартфоні. Водій-німець відмовився проходити освідування на стан сп’яніння. Справу закрили через те, що правоохоронці не подбали про перекладача. 

Окремої уваги заслуговує постанова судді Горохівського районного суду Дмитра Санакоєва. Зокрема, нетверезому водієві з села Мар’янівка він присудив 170 гривень штрафу замість 17 тисяч. Під час зупинки поліцією чоловік рвався влаштувати бійку і обзивав правоохоронців. Тож, на думку Дмитра Санакоєва, заслужив більш «жорсткого» покарання.

«Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Санкція ст.185 КУпАП (Злісна непокора поліції – авт.) передбачає більш суворі основні види адміністративних стягнень це і громадські роботи, виправні роботи та адміністративний арешт, ніж ч.1 ст.130 КУпАП, яка передбачає лише адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Враховуючи викладене, на Сергія Пікуна слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, з приєднанням додаткового стягнення.

Дана міра адміністративного стягнення, на думку суду, буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від скоєння нових адміністративних правопорушень», – обґрунтовує своє рішення суддя.

Заради справедливості варто додати, що окрім 170 гривень штрафу, Дмитро Санакоєв присудив порушникові позбавлення права керувати транспортними засобами протягом року.

У 2022 році кілька проваджень зупинили до завершення воєнного стану, через мобілізацію фігурантів до Збройних Сил України. Деякі справи закрили через смерть порушників. Та більшість – через процедурні моменти. Наприклад, відсутність відеозапису, або ж свідків під час огляду на стан сп’яніння, чи відмови від нього, відсутність на відео з боді-камер поліції моменту кермування нетверезим водієм. 

А вже цьогоріч Уряд вніс зміни до порядку направлення водіїв для проведення огляду на стан сп’яніння. Суть новацій полягає в тому, що відтепер достатньо просто робити відеозапис огляду, відмови від огляду чи направлення на огляд в медзаклад, а свідків залучатимуть лише в разі неможливості такої відеозйомки. Залишається сподіватися, що вдосконалення правил і законодавства призведе до того, що суди прийматимуть не лише законні, а й справедливі рішення.

Нагадаємо, «Сила правди» щорічно із 2018 року підбиває підсумки розгляду справ про нетверезе водіння у волинських судах. Винятком став 2021 рік. На початку 2022-го через повномасштабну війну уряд прийняв рішення про обмеження доступу до Єдиного державного реєстру судових рішень. Відтак проаналізувати, як розглядали такі справи не було можливості. Разом з тим у 2020-ому близько 68,8% усіх справ завершились для порушників штрафом і тимчасовим позбавленням водійських прав, у 2019 таких було майже 71%, а в 2018-му покарали 67,4% водіїв, які попались нетверезими за кермом.

Підтримати проєкт Підтримати проєкт Підтримати проєкт

Оксана Петрук

Редакторка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Адам МалютаАнатолій ПахолюкАндрій ВасилюкАндрій КаліщукАндрій ЛутайАндрій ОлексюкАндрій СавичАндрій ЧалийАртур БєлоусовБорис ГамулаВ'ячеслав ЛесикВалентина КирилюкВалентина ПушкарчукВалентина ТімоноваВасиль ЛяхВасиль ПодолюкВасиль СметанаВіктор ГапончукВікторія КорецькаВіталій ГлинянчукВіталій ДенісовВіталій КовтуненкоВладислав ЧернякВолинський апеляційний судВолодимир-Волинський міський судВячеслав ТребикГалина АдамчукГалина ХвіцГорохівський районний судДмитро СанакоєвІван СілічІваничівський районний судІгор БахаєвІнна ГармайІнфографікаІрина КусікІрина ЛогвинюкІрина МалюшевськаІрина ТокарськаКамінь-Каширський районний судКіверцівський районний судКовельський міськрайонний судЛокачинський районний судЛоліта ІвасютаЛуцький міськрайонний судЛюбешівський районний судЛюбомльський районний судЛюдмила ПрисяжнюкМаневицький районний судМарія ПольоваМарта ФедечкоМикола УшаковНаталія ГладічНаталія ЖевнєроваНаталія СтрілецьНаталія СушикНаталія ШептицькаНововолинський міський судОксана СвистунОксана ХавронаОлег КлокОлег НеварОлег ПавлусьОлександр ГриньОлександр КостюкевичОлександр ЛященкоОлександра Безп'яткоОлексій ШишилінОлена КовальчукОлеся АнтонюкОльга ФазанОльга ЦибеньОрися Ференс-ПіжукПетро БойчукПетро БорсукРатнівський районний судРожищенський районний судРоман КихтюкРоман ТітіваловРуслан ОнискоСвітлана КрупінськаСвітлана МаслянаСвітлана ПоліщукСвітлана РудськаСвітлана ЯремчукСергій МатвійчукСергій ПанасюкСергій ШереметаСтаровижівський районний судСтатистикаСтепан ЧишійСудТетяна ДенисюкТетяна КідибаТетяна ПустовойтТетяна ФілюкТурійський районний судШацький районний судЮлія ВолковаЮлія СілічЮлія СухоручкоЮлія Шергіна
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Земельника, який погодив приватизацію 3 гектарів лісу біля Луцька, судитимуть повторно

Наступна новина

Як і кому допомогли в Центрі підтримки сімей військовополонених і зниклих безвісти у Луцьку

Схожі Публікації

І знову «кулуарщина»: хто може замінити голову-втікача на чолі Луцької райради

Автор: Антон Бугайчук
26 Травня 2023 в 15:36
0
Кандидати райрада

Після заяви голови Луцької районної ради Олександра Омельчука про виїзд за кордон і складання повноважень...

Детальніше

У Ківерцях за 1,5 мільйона відкоригують проєкт полігону, який роками не можуть здати в експлуатацію

Автор: Юлія Галецька
25 Травня 2023 в 09:30
0
Лелека п'є воду на сміттєзвалищі сміттєвий полігон Ківерців

Ківерцівська міська рада уклала договір про коригування проекту полігону твердих побутових відходів на суму 1,5...

Детальніше

Голова Луцької райради покинув Україну з допомогою фонду депутата від «Слуги народу»? ДОКУМЕНТИ

Автор: Оксана Петрук
24 Травня 2023 в 10:01
0
Омельчук і Бондарук

Голова Луцької районної ради Олександр Омельчук особисто підписав наказ про власне відрядження у Словаччину звідки...

Детальніше
Наступна новина
Центр підтримки сімей військовополонених

Як і кому допомогли в Центрі підтримки сімей військовополонених і зниклих безвісти у Луцьку

НОВИНИ

  • 26 Травня 15:36 І знову «кулуарщина»: хто може замінити голову-втікача на чолі Луцької райради
  • 25 Травня 9:30 У Ківерцях за 1,5 мільйона відкоригують проєкт полігону, який роками не можуть здати в експлуатацію
  • 24 Травня 10:01 Голова Луцької райради покинув Україну з допомогою фонду депутата від «Слуги народу»? ДОКУМЕНТИ
  • 22 Травня 16:55 За 20 тисяч «став інвалідом», щоб виїхати за кордон: на Волині судили харків’янина
  • 19 Травня 14:50 Заробітки на ностальгії за «совком». Як у Польщі українцям продають товари з російським «душком»
  • 19 Травня 9:35 Директора волинського фонду відправили під домашній арешт у справі про сприяння ухилянтам
  • 17 Травня 12:50 Скандальновідому луцьку багатоповерхівку ексдепутата міськради втретє забракували
  • 10 Травня 9:30 Волиняни відмовляються від ID-карток та ідентифікаційного коду. Що кажуть податківці і церква
  • 3 Травня 9:32 Начальнику, який збирав данину з волинських колоній, дали 5 років тюрми
  • 2 Травня 14:55 Син ексдиректора луцького заводу, який розмахував пістолетом, намагається оформити майже гектар землі для спорткомплексу
  • 28 Квітня 16:20 ДБР досі розслідує три справи про «Харківські угоди», де мають фігурувати і 5 нардепів з Волині
  • 28 Квітня 12:40 684 тисячі доларів, які знайшли у багажнику волинського митника, віддали на ЗСУ
  • 24 Квітня 19:15 НАЗК перевірило декларацію нардепа Івахіва
  • 21 Квітня 18:05 На Волині посадовця сільради засудили на 5,5 років за корупцію і напад на журналістку, яка її викрила
  • 21 Квітня 11:13 Як і кому допомогли в Центрі підтримки сімей військовополонених і зниклих безвісти у Луцьку
  • 20 Квітня 15:35 І війна не налякала. Як волинські суди карали нетверезих водіїв у 2022-му (ОНОВЛЕНО)
  • 19 Квітня 16:40 Земельника, який погодив приватизацію 3 гектарів лісу біля Луцька, судитимуть повторно
  • 19 Квітня 9:30 Жоден із нардепів з Волині не подав електронні декларації за 2021-2022 роки
  • 18 Квітня 18:16 На Волині податківців не встигли покарати за 400 тисяч гривень хабаря
  • 14 Квітня 12:30 На Волині судять підрядника, який «зекономив» на будівництві полігону 2 мільйони
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Контакти

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість

Copyright 2018-2023 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.