• Про нас
  • Звіти
  • Контакти
П’ятниця, 5 Березня, 2021
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Гроші, гендер і досьє: «Сила правди» завершила великий проєкт

Гроші, гендер і досьє: «Сила правди» завершила великий проєкт

Автор: Марія Смик , Юрій Горбач
31 Січня 2021 в 09:00
У категорії: Новини

Восени 2020-го українці обрали нову місцеву владу. Центр журналістських розслідувань «Сила правди» висвітлював перебіг виборів на Волині та приділив увагу окремим його аспектам, як от дотримання партіями гендерних квот, прозорість фінансування кампаній та медіаграмотність виборців.

В рамках реалізованого за підтримки Internews проєкту Центр журналістських розслідувань «Сила правди» підготував 66 інформаційних та аналітичних матеріалів та 120 досьє персоналій торішніх виборів. Отож, підбиваємо підсумки у цьому матеріалі. 

До дня Х

На початку виборчого процесу «Сила правди» дослідила як територіальні виборчі комісії розподілили область та місто Луцьк на виборчі округи та запитала у політичних партій звідки вони збираються брати кошти на свої кампанії. 

Ближче до середини вересня 2020 року стартували форуми та партійні з’їзди, на яких висували кандидатів на вибори. «Сила правди» відвідала 11 таких заходів. Спокійно минули конференції «Свідомих», «Свободи», «Голосу», «Батьківщини», Народного руху України, «Європейської Солідарності», «ЕкоПартії Берези» та «Перемоги Пальчевського», а от представники «Опозиційної платформи – За життя» заховалися від ЗМІ, а «Слуга народу» не пустила журналістів, через карантин.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Упродовж двох місяців напередодні виборів «Сила правди» моніторила волинську друковану пресу та підрахувала скільки ж коштує агітація кандидатам. Оприлюднили розцінки на агітацію на волинських телеканалах та радіо, у газетах, та скільки їм взагалі довелося викласти за реєстрацію виборчих списків. Крім того, вивчала наскільки чесно та добросовісно волинські газети маркують політичну рекламу та агітацію напередодні виборів. Журналісти перечитали майже всі випуски волинських районок, аби дізнатися, що ж пишуть про кандидатів у друкованій пресі і чи маркують матеріали з ознаками замовності як рекламні. І перший, і другий, і третій, та й четвертий випуски моніторингу показали невтішну статистику. 

У волинських газетах перед виборами було багато джинси (прихованої немаркованої агітації). Дізнавайтеся більше про роботу «Сили правди» зсередини в Instagram

У жовтні всі обговорювали списки кандидатів на посади мерів Луцька, Любомля, Ковеля, Володимира-Волинського, Нововолинська, Рожища, Каменя-Каширського, Ківерців, Горохова, Устилуга, Берестечка, а потім як дві партії у Нововолинську не дотрималися гендерних квот. Адже, за новим Виборчим кодексом, у кожній п’ятірці виборчого списку партії мало бути троє представників однієї статі й двоє іншої. Проте на етапі реєстрації кандидатів стало ясно — виконати нову умову змогли не всі. Тим часом Волинська обласна ТВК пояснювала, чому реєструвала гендерно розбалансовані списки. Не дуже склалося з гендерними квотами і в Ковелі. Були зауваження і до партійних списків у Луцьку та до деяких райрад.

Згодом стало відомо, що у Луцьку кандидати в мери зайняли 140 білбордів своїми обличчями, а деяка агітація була без вихідних даних. Напередодні виборів «За Майбутнє» вирішило попіаритися на зборі підписів за відставку міністра охорони здоров’я. На той момент вже були відомі остаточні списки кандидатів в депутати Луцької міськради та хто вирішив балотуватися під стягами новоствореної політсили «За Майбутнє».

За кілька днів до виборів стали відомі дані з проміжних фінансових звітів кандидатів в мери Луцька. Потім був день голосування у нових для усіх умовах карантину, низька явка і прихована агітація від окремих партій. Згодом, до речі, «Сила правди» дослідила, що приховану агітацію партії «За Майбутнє» найімовірніше організовували одні й ті самі люди, що і офіційну. 

Ніч підрахунку голосів на деяких дільницях була дуже довгою і складною, через складність підбиття підсумків при нинішній системі. І подекуди тривала 13 годин.

Після дня Х

За підсумками виборів у всіх великих містах області – Ковелі, Нововолинську та Володимирі-Волинському – перемогли висуванці партії «За Майбутнє». Доля Луцька вирішувалась у другому турі. 

15 листопада, як і 25 жовтня, не обійшлося без прихованої агітації. Сам же процес підрахунку голосів відбувся значно швидше і вже увечері став відомий лідер. «Сила правди» проаналізувала результати виборів другого туру виборів мера на усіх дільницях громади. Так само зробили і з результатами голосування за політичні партії та уклали електоральну карту міста.

Підсумки виборів до Волинської обласної ради встановлювали дуже довго. А коли нарешті встановили, то стало відомо що аж 22% обраних депутатів відмовилися від належних їм мандатів з різних причин. Наприкінці листопада відбулися перші сесії Волинської обласної ради та Луцької міської ради.

Для «Сили правди» вибори закінчилися значно пізніше, ніж для виборців, кандидатів і депутатів. У наступні тижні редакція зібрала та здійснила глибоке дослідження фінансових звітів політичних партій та кандидатів на місцевих виборах, якого на Волині ще ніколи не робили. 

У процесі пошуку і збору фінансових звітів партій на дошках оголошень комісій. Дізнавайтеся більше про роботу «Сили правди» зсередини в Instagram

На початку грудня стало відомо, що кандидати в мери Луцька офіційно витратили на свої кампанії понад 3,7 мільйона гривень. Обласні партійні осередки на виборах до обласної ради (а дехто і до всіх інших) офіційно витратили майже сім мільйонів гривень. Значно скромніші бюджети були у кандидатів в мери Ковеля. Близько 1,1 мільйона гривень витратили політичні сили на кампанію до Луцької міськради. Також на місцевих виборах 2020 року на Волині 16 кандидатів в депутати рад різних рівнів відкривали окремі від партій виборчі фонди. На свої кампанії вони витратили понад 228 тисяч гривень.

Загалом же, за дослідженням «Сили правди» фінансових звітів на виборах до обласної, районних та міських рад, політичні сили і кандидати офіційно витратили 13,68 мільйона гривень. Але якість звітування партій та кандидатів про витрачені на вибори кошти бажає кращого. 

Якщо ж говорити про вартість кампаній кандидатів в мери, то тут безумовний лідер нинішній мер Луцька Ігор Поліщук. Його кампанія коштувала більше, ніж усіх інших кандидатів разом.

Після виборів «Сила правди» також підготувала докладні досьє на усіх 42 новообраних депутатів Луцької міської та 64 депутатів Волинської обласної ради, а також усіх міських голів регіону. Їх можна почитати у рубриці «Досьє». 

Марія Смик

Журналістка Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Вибори2020Місцеві вибори
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Справу про привласнення коштів на будівництві сміттєвого полігону для Володимира-Волинського не похоронили

Наступна новина

Волинські ягідні підприємства, які фігурують в кримінальній справі, отримали мільйони з держбюджету

Схожі Публікації

Виборчі комісії на Волині не фіксували порушень у фінансуванні кампаній на місцевих виборах 2020 року

Автор: Валентина Куць
5 Березня 2021 в 15:24
0
вибори виборча дільниця голосування бюлетені для голосування

Волинська обласна, Луцька та Ковельська міські територіальні виборчі комісії не зафіксували жодного порушення процедури фінансування...

Детальніше

На Волині за рік незаконно зрубали лісу на десятки мільйонів гривень. Як реагують служби?

Автор: Оксана Петрук
4 Березня 2021 в 16:35
0
Nezakonni rubry

У 2020 році поліція Волині зареєструвала 599 повідомлень про незаконні рубки, відкрила 184 кримінальні справи,...

Детальніше

Справа Центрального ринку Луцька: що встановило слідство за рік від погрому

Автор: Марія Смик
3 Березня 2021 в 12:58
0
Старий ринок Луцьк

4-го лютого виповнився рік від спроби примусового демонтажу Центрального ринку Луцька, яка переросла у погром....

Детальніше
Наступна новина
Dotaciya

Волинські ягідні підприємства, які фігурують в кримінальній справі, отримали мільйони з держбюджету

НОВИНИ

  • 5 Березня 15:24 Виборчі комісії на Волині не фіксували порушень у фінансуванні кампаній на місцевих виборах 2020 року
    • 4 Березня 16:35 На Волині за рік незаконно зрубали лісу на десятки мільйонів гривень. Як реагують служби?
    • 3 Березня 12:58 Справа Центрального ринку Луцька: що встановило слідство за рік від погрому
    • 2 Березня 18:04 Волинський суддя купив позашляховик за майже 700 тисяч гривень
    • 2 Березня 9:10 Від 5 до 16 тисяч: зарплати посадовців нової Ковельської райради
    • 27 Лютого 14:47 До 30 тисяч на місяць: зарплати посадовців нової Камінь-Каширської райради
    • 24 Лютого 17:00 Бюджет Луцька 2021: доходи від ПДФО, витрати на освіту і 100 мільйонів від ОТГ
    • 23 Лютого 15:42 Помічницею нардепа Гузя стала депутатка, яка віддала піврічну зарплату на його виборчу кампанію
    • 22 Лютого 17:04 Голова Володимир-Волинської райради річну пенсію віддав на виборчу кампанію Ігоря Гузя
    • 22 Лютого 15:43 Суд закрив кримінальну справу проти колишнього та нинішнього головних комунальників Луцька
    • 19 Лютого 13:10 Луцький забудовник заплатить 85 гривень штрафу за заниження податку майже на 800 тисяч
    • 19 Лютого 10:20 До 19 тисяч на місяць: зарплати посадовців нової Володимир-Волинської райради
    • 17 Лютого 14:33 Від 4 до 38 тисяч: скільки заробляють посадовці нової Луцької райради
    • 16 Лютого 18:15 Волинського суддю, який закривав справи контрабандистів, з неіснуючого суду перевели в реальний
    • 15 Лютого 17:47 Поліщук дав грамоту голові виборчої комісії, яка оголосила його мером Луцька
    • 13 Лютого 13:47 Заступник начальника волинської поліції отримав службову квартиру у Луцьку
    • 12 Лютого 13:21 Волинські податківці, які після Революції Гідності збирали данину з підприємців, уникли тюрми
    • 11 Лютого 14:12 З бізнесмена Мігаса, який у Луцьку збив на пішохідному переході ліцеїста, зняли покарання
    • 9 Лютого 17:09 Мирські статки духівництва і кілька скандалів: що відомо про членів Луцької Ради Церков
    • 8 Лютого 17:50 Ексдиректора «Луцькспецкомунтрансу» судили через конфлікт інтересів
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Контакти

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість

    Copyright 2018-2020 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила Правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу Правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.